Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua
ГОЛОВНА
НАШ КРАЙ
НАШ КРАЙ ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ДЕРЖАВРНА ПРОГРАМА «ВЛАСНИЙ ДІМ» ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ДРУКАРНІ, ВИДАВНИЦТВА ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ ПРОФІЛАКТИЧНА ДЕЗИНФЕКЦІЯ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ДІЯЛЬНІСТЬ
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

Міжнародні програми, проекти і гранти

 

Зміст та навігація по сторінці:

> Загальна інформація щодо здобуття грантів

> З чого розпочинати роботу, пошук грантових програм

> Підготовка проекту та подання грантової заявки

> Перелік актуальних грантових програм від міжнародних донорських організацій

> Корисні посилання на методичні матеріали, посібники, каталоги, ресурси

Стійкий розвиток економіки, відродження конкурентоспроможних виробництв, повноцінне використання потенціалу області та зростання рівня життя населення вимагає відповідних вкладень у виробничу і соціальну сферу.

Аналіз міжнародного досвіду проектної діяльності показує, що в багатьох розвинених країнах світу одним з важливих завдань органів місцевого самоврядування є спрямування роботи на пошук позабюджетних альтернативних джерел фінансування та налагодження співпраці з міжнародними фондами, програмами та грантами.

Тернопільська обласна рада протягом останніх років також впроваджує проектні технології в систему управління процесами регіонального розвитку.

Починаючи з 2014 по 2016 рік Тернопільською обласною радою проводився обласний конкурс проектів розвитку місцевого самоврядування, спрямований на підвищення активності територіальних громад та органів самоврядування у розв’язанні актуальних проблем розвитку територій. 55 органів місцевого самоврядування області мали змогу реалізувати свої проекти на умовах співфінансування за рахунок коштів обласного та відповідних місцевих бюджетів.

У рамках підписаної трьохсторонньої Угоди про партнерство міжТернопільською обласною радою, Тернопільською обласною державною адміністрацією та Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй в Тернопільській області реалізовувалась третя фаза проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» на період 2014-2018 роки, а це 46 проектів громад, які реалізовувалися на умовах співфінансування за рахунок коштів ПРООН.

З метою надання допомоги новоутвореним об’єднаним територіальним громадам області у 2019 році підписано Меморандум про співпрацю та взаємодію між Тернопільською обласною радою, Тернопільською обласною державною адміністрацією та організацією Глобал Комьюнітіз. Глобал Комьюнітіз (GlobalCommunities) виконує п’ятирічний проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) вартістю $50 мільйонів «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE). Програма DOBRE спрямує більшу частку технічної та фінансової допомоги на місцевий рівень, зокрема створюючи умови для нових Об’єднаних Територіальних Громад (ОТГ) краще управляти ресурсами, підвищити якість комунальних послуг, стимулювати місцеву економіку та підвищити залученість громадян.

Тому, враховуючи обмеженість бюджетних коштів, важливим напрямком роботи органів місцевого самоврядування, підприємств та установ комунальної власності повинна стати робота спрямована на пошук позабюджетних джерел фінансування з міжнародних фондів, програм та грантів.

Сподіваємось, що підготовлені рекомендації та нижченаведена інформація, посилання на відповідні інтернет-ресурси щодо переліку актуальних грантів, конкурсів, проектів та програм стане корисною в організації роботи спрямованої на залучення додаткових фінансових ресурсів.

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ ОБ’ЄКТАМ СПІЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД СІЛ, СЕЛИЩ, МІСТ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ ЩОДО УЧАСТІ У ГРАНТОВИХ ПРОГРАМАХ:

 

> Загальна інформація щодо здобуття грантів

> З чого розпочинати роботу, пошук грантових програм

> Підготовка проекту та подання грантової заявки

> Перелік актуальних грантових програм від міжнародних донорських організацій

> Корисні посилання на методичні матеріали, посібники, каталоги, ресурси

 

Загальна інформація щодо здобуття грантів

Гранти є найбільш поширеною формою фінансування проектів донорськими організаціями.

У методичній та довідковій літературі є багато визначень та понять, що таке донорські організації, фонди, гранти, програми. Ряд з них в значній мірі інтерпретуються як одне і те саме (або тотожні). Тому наше завдання - узагальнюючи інформацію, в лаконічній та доступній формі з’ясувати, що таке донорські організації, фонди, гранти та як з ними працювати.

Донори - це міжнародні організації, державні установи, комерційні структури, громадські некомерційні організації (релігійні, наукові тощо), приватні благодійні фонди або приватні особи, що надають громадянам та організаціям на некомерційній безповоротній основі необхідні додаткові ресурси різного виду, на цілі, які спрямовані в цілому на благо усього суспільства.

На практиці існує декілька класифікацій донорів, які можна систематизувати так:

За видами допомоги, що надається, донори поділяються на тих, хто:

 надає гранти;

 виділяє стипендії на навчання;

 здійснює експертну (консультативну) допомогу;

 надає технології, обладнання тощо.

За сферою інтересів донори поділяються на вузькоспеціалізовані (здійснюють підтримку в чітко визначених сферах діяльності, наприклад, Всесвітній фонд боротьби зі СНІДом, Глобальний екологічний фонд) та універсальні (пріоритетами діяльності яких є різноманітні суспільні проблеми).

За територіальними межами дії донори бувають національними та міжнародними. Хоча у цих рекомендаціях ми в основному зосереджуємось на міжнародній допомозі, не варто забувати й про вітчизняних грантодавців. Тим більше, що українські організації в рамках власних програм і великих проектів можуть здійснювати так зване субгрантування. Таким чином працює, наприклад,    Український фонд соціальних інвестицій, який на конкурсній основі перерозподіляє кошти, отримані від іноземних фінансових організацій.

За джерелом капіталу можна виділити такі основні групи міжнародних донорів, які доступні для здобувачів з України: міждержавні організації, урядові, суспільні та корпоративні донори. Дещо докладніше про ці групи.

1 Міждержавні організації. До цієї групи донорів належать установи Організації Об’єднаних Націй (Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН), ЮНІСЕФ, Світовий банк, Проект «Місцевий розвиток орієнтований на громаду (СВА), тощо) та Європейського Союзу (Європейська комісія, Рада Європи, ОБСЄ,).

Урядові донори. Це можуть бути грантові програми окремих закордонних органів влади (Агенство США з міжнародного розвитку (USAID), Канадське агентство міжнародного розвитку (СIDA), Шведське агентство з питань міжнародної співпраці та розвитку (SIDA) та ін.), або посольств іноземних держав в Україні (США, ФРН, Норвегії тощо).

3 Суспільні донори можуть бути як національними(наприклад німецькі фонди політичних партій – Фонд К.Аденаура, Фонд Ф.Наумана та ін.) так і міжнародними (наприклад PHARE- Програма демократії, Міжнародний Вишеградський фонд). Вони будуються відповідно на фінансових надходжень з однієї або декількох країн та зобов’язані звітувати перед тими на чиї гроші вони існують.

4 Приватні донори. До цієї категорії належать донори різного обсягу і характеру діяльності – від таких великих міжнародних організацій, як міжнародний фонд «Відродження» Дж.Сороса та Фонд Рокфеллера до невеликих сімейних фондів Фонд Кнута і Аліси Валенбергів, Фонд Раскоба заохочення католицької діяльності).

5 Корпоративні донори реалізують програми соціальної відповідальності великих компаній (Компанія «Монсанто», Інститут нетрадиційного газу компанії «Шелл»).

Найпоширенішим джерелом додаткових ресурсів неприбуткових організацій та соціально-значущих проектів, як уже зазначалося, є благодійні фонди, які, в свою чергу, надають допомогу у вигляді грантів.

Термін "фонд" (англ. - fund) означає суму коштів, заощаджених або приготованих для виконання конкретних визначених цілей і завдань. Фондами можуть бути державні установи різних країн, міжнародні організації, приватні благодійні фонди, комерційні структури, релігійні, наукові та інші громадські некомерційні організації, які володіють первинним капіталом (або вкладом), та надають підтримку або допомогу в благодійній, освітній, культурній, релігійній та інших видах діяльності, що приносить користь громадськості, та фінансує в першу чергу інші некомерційні організації.

Згідно з даними Центру Європейських Фондів (ЕРО), у США зареєстровано близько 40 тис. благодійних фондів, в Європі їх кількість коливається від 80 до 100 тис.

Гранти надаються за результатами грантових програм-конкурсів, що оголошуються для неприбуткових організацій, під час яких проект повинен пройти у процедуру подання заявки на отримання гранту, і, у випадку перемоги в конкурсі - отримати кошти (допомогу).

Існує декілька визначень поняття "грант":

1. Грант (англ. "grant" - дар, дотація, стипендія) - це цільова фінансова дотація, що надається вченим на проведення наукових досліджень.

2. Грант - це безоплатна цільова субсидія, що надається на конкурсній основі організації, ініціативній групі або індивідуальній особі для реалізації заявленого проекту в тій чи іншій сфері діяльності.

3. Грант - благодійний внесок або цільове пожертвування, надане фізичними і юридичними особами в грошовій і натуральній формах.

4. Грант - кошти, безоплатно передані дарувальником (фондом, корпорацією, урядовим закладом або приватною особою) некомерційній організації або приватній особі для виконання конкретної роботи.

5. Грант - кошти, техніка або інші ресурси, що безповоротно передається донором (фондом, корпорацією, державною установою або приватною особою) некомерційній організації або приватній особі для виконання конкретної роботи.

На відміну від позики грант не треба повертати.

Слід зазначити ще, що в проектній діяльності та роботі з пошуку грантових програм виділяють ще також гранти для бізнесу – допомога бізнес-клієнтам у залученні коштів на розвиток власної справи, консультації, зустрічі, експертні оцінки, пошук можливостей фінансування та робота з грантовими заявками за залученням відповідних експертів.

З точки зору періодичності проведення грантові програми поділяються на:

 разові конкурси - програми грантів, які проводяться фондами один раз (як правило, вони спрямовані на досягнення певних цілей і завдань);

 циклічні конкурси - програми грантів, які повторюються через певні проміжки часу - один-два рази на рік;

постійні конкурси - програми грантів, які не мають певних термінів подання заявок на фінансування. Проекти розглядаються за фактом їх надходження.

 

 

З чого починати роботу, пошук грантових програм

Цикл діяльності по залученню ресурсів визначає послідовність ваших дій.

Перший крок (потреби) – визначення проблеми, формулювання її актуальності та невідкладності вирішення, планування проекту (програми), складання бюджету.

Спочатку необхідно абсолютно чітко визначити, для чого, для досягнення якої мети або вирішення якої проблеми потрібні кошти. Потім, що конкретно необхідно (гроші, приміщення, майно, послуги). Де ці кошти знаходяться, або, іншими словами, у кого їх можна попросити і як це зробити таким чином, щоб досягти успіху.

Другий крок (пошук джерел відсутніх ресурсів) – пошук грантових конкурсів, мета і завдання яких співпадають з метою і завданням вашого проекту.

Починати грантову діяльність краще за все з участі у не дуже значних за обсягом фінансування грантових конкурсах. Умовно можна планувати свою роботу за такою схемою:

регіональні або місцеві грантові програми;

гранти при Посольствах;

спеціальні програми «малих грантів»;

спільні програми в рамках Євросоюзу.

Для того щоб взяти участь у грантовій програмі треба знайти відкриті грантові конкурси, що відповідають напрямку діяльності вашої організації. Для цього треба провести моніторинг сайтів відповідних організацій, які узагальнюють та актуалізують грантові конкурси, в яких можна взяти участь в даний час: умови участі, сума гранту, кінцевий термін подання заявки, аплікаційні форми і т.д.

Визначившись із переліком найбільш прийнятних для підтримки вашого проекту донорів, необхідно докладно ознайомитись з умовами надання ними фінансової допомоги. Щоб запобігти ситуації, коли проект може бути відхилено через недотримання формальних вимог, перед написанням заявки треба уважно вивчити особливості грантових конкурсів, особливу увагу приділяючи наведеним нижче характеристикам:

географія конкурсу (грантодавець може оголосити конкурс для певних регіонів України);

тип одержувачів грантів (органи самоврядування, громадські об’єднання, вищі навчальні заклади, заклади охорони здоровя, освіти, соціального захисту, засоби масової інформації, ініціативні групи тощо);

пріоритети конкурсу (напрями надання допомоги конкретизуються у пріоритетах конкретних конкурсів);

терміни подання заявки та підведення підсумків конкурсу;

розмір гранта та розмір власного внеску;

термін реалізації проекту;

види діяльності, що фінансуються (у деяких випадках у рамках певного конкурсу донор може фінансувати чітко визначені заходи та відмовлятися фінансувати деякі статті видатків, найчастіше- непрямі видатки та/або оплату праці).

Де шукати інформацію про грантові конкурси ?

В першу чергу — на офіційних сайтах донорських організацій.

Рекомендуємо створити власну базу даних грантодавців і час від часу перевіряти їх сайти. З цих джерел можна отримати безліч корисної інформації про вже реалізовані та нові програми міжнародної технічної допомоги, про зміни у грантовій політиці та ін.

Регулярний моніторинг сайтів донорів, з одного боку, дозволить бути в курсі головних новин, а з іншого - потребує багато часу. В останньому випадку можна скористатись послугами багатьох сервісних організацій, які збирають, обробляють та розповсюджують інформацію про грантові конкурси. Серед подібних агрегаторів відзначимо такі інформаційні джерела.

 

Зарубіжні ресурси з фандрайзингу

Якщо ви добре володієте англійською мовою і бажаєте отримувати ексклюзивну інформацію зі світу грантрайтингу, тоді можете скористатися такими інтернет-ресурсами :

http://foundations.org - каталог грантодавців, який ведеться з 1995 року;

http://www.efc.be/ - European Foundation Centre (EFC) — Міжнародна асоціація суспільних та корпоративних донорів;

http://foundationcenter.org/ — міжнародний портал про філантропію;

http://www.guidestar.org - міжнародний портал для некомерційних організацій.

 

Сайти органів публічної влади в Україні.

Багато центральних органів виконавчої влади розміщують інформацію про проекти і програми міжнародної технічної допомоги, серед них можна відмітити:

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (http://www.me.gov.ua) ;

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово –комунального господарства України (http://www.minregion.gov.ua);

Міністерство молоді та спорту України (http://dsmsu.gov.ua);

 

Портали українських недержавних організацій.

Великий обсяг корисної, в значній мірі, уже опрацьованої інформації можна знайти на сайтах:

Ресурсного центру «Гурт» (http://gurt.org.ua/);

Інформаційного порталу некомерційних організацій України «Громадський простір» (http://www.prostir.ua/category/grants/);

«Велика ідея» https://biggggidea.com/; і

Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад (http://vassr.org/);

Інформація про навчання, стажування розміщується на сайтах:

“Platforma”(http://platfor.ma),

“Mladinfo”(http://www.mladiinfo.eu/);

“Unistudy” (http://unistudy.org.ua/short-term/training/);

Відділу академічної мобільності КНУ імені Тараса Шевченка про стипендії для навчання (http://mobility.univ.kiev.ua/).

 

Сторінки у соціальних мережах.

Група «Гранти, конкурси, стипендії»

(https://www.facebook.com/groups/progrants/).

Окрім того, інформація про відкриті грантові конкурси поширюється обласними державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування, освітніми закладами, науковими бібліотеками, дипломатичними установами іноземних країн акредитованих в Україні.

На офіційних сайтах Тернопільської обласної ради та Тернопільської обласної державної адміністрації також є відповідні розділи щодо грантових програм та рекомендації з підготовки і подання грантових заявок.

 

 

Підготовка проекту та подання грантової заявки

Третій крок (звернення) – підготовка грантової заявки з урахуванням вимог відповідного грантодавця, надсилання цієї заявки, контакт з представниками організації-донора і отримання коштів або інших ресурсів.

Обов’язковою умовою успішного здобуття грантів є правильно підготовлений проект. Тому, розпочинаючи пошук фінансування слід пам’ятати, що за один день написати хороший проект неможливо і починати готувати проектну заявку необхідно завчасно.

Перш за все визначимося, що ми розуміємо під поняттям «проект». Слово проект є одним із найбільш уживаних у пресі, виробничій діяльності та навіть у побуті. Сьогодні проектний підхід формує стиль життя людей багатьох розвинених країн. У вітчизняній практиці протягом певного періоду поняття «проект» використовувалося переважно в технічній сфері як певні розрахунки, креслення, технічна документація, метою якою було втілення певного задуму при створенні нового продукту (приладу, послуги, споруди, тощо). При цьому проект розробки технічної документації називався «проектуванням». У світовій практиці для визначення даного процесу використовується термін – дизайн, проектування споруд, розробка виробів.

Сьогодні не існує єдиного загальноприйнятого визначення терміну «проект». У сучасному розумінні проект представляє певне завдання з визначеними вхідними даними і потрібними результатами, які обумовлюють  спосіб його вирішення. Одним із найбільш вдалих, ми вважаємо, є визначення Світового банку, а саме:

Проект – це комплекс заходів, які здійснюються для досягнення чітко визначених цілей впродовж відведеного часу і за допомогою призначених на це фінансових ресурсів.

Тому, очевидним є висновок про необхідність професійного підходу до проектного управління як до інструменту, який дозволяє ефективно вирішувати і великомасштабні завдання розвитку економіки країни в цілому, і окремого виробництва, і проблеми розвитку невеликих територій, окремих сільських рад, підприємств та установ.

Підсумовуючи визначення проекту слід зазначити, що проект це діяльність спрямована на розвиток, поліпшення та зміну існуючої ситуації.

Впродовж останніх десятиліть міжнародними донорами розроблено процедури та методологічні принципи щодо підготовки проектів та управління ними. Їх застосування, а завдяки цьому і використання досвіду попередників, зменшує ризик допущення помилок, які виникають на етапі написання проекту, тим самим підвищуючи шанси на отримання коштів для його реалізації.

Незважаючи на те, що в кожного донора свої вимоги щодо оформлення проектних заявок, у їх структурі можна виокремити найчастіше повторювані елементи – так званий універсальний формат для написання проекту, який дозволить включити до заявки практично всі можливі розділи, що зустрічаються у вимогах різних донорів:

Титульний аркуш

Резюме проекту

Вступ

Постановка проблеми

Мета і завдання

Методи

Цільові групи

Припущення

Очікувані результати

Оцінювання

Життєздатність проекту

План реалізації

Звітність

Бюджет

Додатки

Саме тому, до підготовки проектів, а відповідно і заявок на гранти доцільно ставитися не як до разової проби пера, а як до постійної діяльності по залученню додаткових ресурсів для розвитку організації. Така діяльність називається англійським словом фандрайзинг і включає в себе не тільки підготовку заявок на гранти, але і залучення матеріальних ресурсів з інших можливих джерел.

Факт підготовки і відправки заявки зовсім не є гарантією отримання гранту. Оскільки найчастіше гранти надаються на конкурсній основі, їх отримують організації, які зможуть цей конкурс виграти. Вважається, що ефективність діяльності буде нормальною, якщо буде профінансована кожна десята заявка (10%). Якщо ви відправили заявку і у відповідь отримали від грантодавця багато питань, значить ваша заявка продовжує конкурсну боротьбу. На всі поставлені запитання треба відповісти докладно і оперативно. Якщо ж ви отримали повідомлення про те, що ваша заявка не пройшла за конкурсом, спробуйте уточнити мотиви відмови і врахувати їх у подальшій роботі.

Відносини між організаціями, що надають гранти і організаціями, що їх отримують — це відносини партнерів. Успішно виконані проект допомагають фонду, що надає гранти, знайти гроші на подальший розвиток своєї діяльності. Максимально щирі, коректні відносини з грантодавцем допоможуть підготувати заявку та успішно виконати проект, а відтак отримати досвід і значно підвищити шанси на отримання наступних грантів з будь-яких джерел. «Провалений» проект ці шанси помітно знижує — інформація про проблеми грантоотримувачів поширюється серед грантодавців дуже швидко.

У разі отримання повідомлення про перемогу в конкурсі необхідно буде укласти договір з грантодавцем і суворо його дотримуватися. Грантодавець не тільки має право контролювати хід виконання проекту та цільове використання коштів, але і поширювати інформацію про грантоотримувача.

 

ПЕРЕЛІК АКТУАЛЬНИХ ГРАНТОВИХ ПРОГРАМ СТАНОМ НА 1 ВЕРЕСНЯ 2021 РОКУ

1. ПОСТІЙНОДІЮЧІ ПРОГРАМИ ТА ГРАНТИ У РІЗНИХ СФЕРАХ ДІЯЛЬНОСТІ

ФОНД РОБЕРТА БОША

http://www.bosch-stiftung.de/content/language2/html/8171.asp

 

Грантодавець-організатор: Фонд Роберта Боша (Robert Bosch Stiftung GmbH) - один із найбільших приватних фондів у Німеччині, який працює 3 1964 року. Фонд підтримує програми обміну волонтерів між країнами Центрально-Східної Європи та Німеччиною, а також професійного та культурного обміну

Сфери підтримки:

 • охорона здоров'я
 • соціальна робота
 • освіта
 • мистецтво та культура
 • соціальні та природні науки

Заявники: неурядові організації.

Для того, щоб отримати фінансування від Фонду, необхідно надіслати короткий опис проекту обсягом не більше двох сторінок, у якому слід чітко зазначити завдання та фінансовий план проекту. У листі до Фонду з коротким описом проекту також необхідно обґрунтувати відповідність пропонованого Вами проекту до пріоритетів Фонду та життєздатність проекту після завершення фінансування Фонду

Термін подачі заявок: постійно, фонд розглядає заявки протягом чотирьох тижнів

ПРОГРАМА «КРЕАТИВНА ЄВРОПА»

www.culturepartnership.eu/ua/publishing/creative-europe/about-creative-europe

 

Грантодавець-організатор: Європейський Союз

Сфери підтримки: програма спрямована на підтримку культурного, креативного та аудіовізуального секторів та проєктів, що дають можливість подорожувати, охоплювати нові аудиторії, обмінюватися практичними навичками та вдосконалюватися

Заявники: українські організації у сфері культури та креативності або кіноіндустрії, які мають статус юридичної особи протягом 2 років

Термін подачі заявок: постійно

ГРАНТИ ВІД «ГЛОБАЛЬНОГО ФОНДУ ДЛЯ ЖІНОК

www.gurt.org.ua/news/grants/46018/

 

Грантодавець-організатор: Глобальний фонд для жінок

Сфери підтримки: Фонд виділяє невеликі гранти в розмірі від $500 до $20 тис. на загальний розвиток діяльності жіночих об’єднань

Заявники: жіночі об`єднання, чия діяльність спрямована на поліпшення становища жінок і дівчат у світі та ведеться за межами США

Термін подачі заявок: постійно

ГРАНТИ ВІД НАЦІОНАЛЬНОГО ФОНДУ ПІДТРИМКИ ДЕМОКРАТІЇ ДЛЯ ЗМІЦНЕННЯ ДЕМОКРАТИЧНИХ ЦІННОСТЕЙ

www.ned.org/apply-for-grant/enта

www.grantrequest.com/SID_1280/?SA=SNA&FID=35048

 

Грантодавець-організатор: Національний фонд підтримки демократії

Сфери підтримки: пропагувати і захищати права людини та верховенства права; підтримувати свободу інформації та незалежні ЗМІ; зміцнювати демократичні ідеї та цінності; сприяти зростанню відповідальності та прозорості дій влади; зміцнювати організації громадянського суспільства; зміцнювати демократичний політичний процес та демократичні інститути; заохочувати громадянську освіту; підтримувати демократичне розв'язання конфліктів; зміцнювати розвиток ринкової економіки

 

Заявники:неурядові організації, серед яких можуть бути громадські організації, асоціації, незалежні ЗМІ та подібні організації

Термін подачі заявок: постійно

ПРОЕКТ ERASMUS FOR YOUNG ENTREPRENEUR

http://chamber.cn.ua/ru/services/land

https://webgate.ec.europa.eu/erasmusentrepreneurs/index.cfm?fuseaction

 

Грантодавець-організатор: Євроейський Союз

Сфери підтримки: можливість поїхати на стажування до однієї з країн ЄС з метою отримання досвіду ведення бізнесу; можливість закладам вдосконалити навички управління міжнародними проєктами, покращити організаційний потенціал, відкрити нові горизонти для інтернаціоналізації вищої освіти як на організаційному, так і на індивідуальному рівнях для свого закладу та студентів, викладачів і працівників, модернізувати освітні програми, запровадити нові методики викладання і навчання, запровадити дисципліни англійською та іншими іноземними мовам

Заявники: заклади вищої освіти, підприємці-початківці (стаж ведення господарської діяльності до 3-х років або громадяни, які планують розпочати власний бізнес)

Термін подачі заявок: постійно

КОНКУРС ПРОЕКТІВ ФОНДУ СПРИЯННЯ ДЕМОКРАТІЇ

https://ua.usembassy.gov/uk/education-culture-uk/democracy-grants-uk/

 

Грантодавець-організатор: Посольство Сполучених Штатів Америки

Сфери підтримки: розвиток громадянського суспільства; верховенство права та реформа в галузі права; прозорість органів влади; громадська підтримка освітніх ініціатив; вирішення конфліктів, зміцнення довіри та миру в суспільстві; права людини, у тому числі права меншин, людей зінвалідністю та жінок; громадянська освіта; розвиток виборчої системи; протидія торгівлі людьми

 

Заявники: українські неприбуткові та неурядові організації (громадські організації (асоціації), благодійні фонди та аналітичні центри

Термін подачі заявок: постійно

 

 

⇓ ⇓     ГРАНТОВІ ПРОГРАМИ ДЛЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ    ⇓ ⇓ 

ШКОЛА СПРОМОЖНИХ ГРОМАД

https://unrpp.school/Грантодавець-організатор: Програма ООН із відновлення та розбудови миру та її компонент «Місцеве самоврядування та реформа з децентралізації влади» розробили навчальну платформу «Школа спроможних громад»

Сфери підтримки: Програмою розвиту ООН (ПРООН) в Україні відкрито навчальну онлайнплатформу «Школа спроможних громад», аби зробити місцеве врядування ефективнішим та сприяти процвітанню громад. Представники місцевого самоврядування та активні мешканці громад зможуть отримувати нові знання, не полишаючи власних домівок та не наражаючи своє та здоров’я своїх близьких на небезпеку можливого інфікування коронавірусом

Заявники: Представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій

Термін подачі заявок: постійно

КОНКУРС «КРАЩІ ПРАКТИКИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ»

https://decentralization.gov.ua/news/13569

 

Грантодавець-організатор: Мінрегіон за підтримки Ради Європи

Сфери підтримки: згуртованість громади, організація системи надання медичних послуг на місцевому рівні в контексті реформи системи охорони здоров’я, реалізація проектів стратегічного розвитку.

Заявники: органи місцевого самоврядування

Термін подачі заявок: до 30 вересня 2021 року

Міжнародний благодійний фонд «ДОБРОБУТ ГРОМАД»

http://www.dobrobut-hromad.org/

 

Грантодавець-організатор: фонд «ДОБРОБУТ ГРОМАД»

Сфери підтримки: сталий комплексний розвиток громад та передбачає забезпечення доступу до ринків збуту для дрібних виробників, підтримку, створення та розвиток ферм сімейного типу, нефермерське підприємництво (сільський зелений туризм та ін.), мобілізацію громад, сприяння та розбудову партнерств з міжнародними донорськими організаціями, органами влади та бізнесом, освіту, участь у покращенні нормативно-правової бази в галузі АПК та сільського розвитку

Заявники: малі та середні сільськогосподарські товаровиробники на селі, їхні об’єднання, підприємства тощо

Термін подачі заявок: заявки приймаються на постійній основі

Конкурс проектів з кібербезпеки (держспецзв’язок)

https://gurt.org.ua/news/grants/68445/

 

Грантодавець-організатор: «EU4USociety» – спільний 4-річний проєкт Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу

Сфери підтримки: Створення системи своєчасного виявлення, запобігання та нейтралізації кіберзагроз.Підвищення цифрової грамотності та культури безпечного поводження в кіберпросторі, комплексних знань, навичок і вмінь особового складу державних органів та об’єктів критичної інфраструктури, необхідних для підтримки цілей кібербезпеки. Обмін інформацією між державними органами, приватним сектором щодо кіберзагроз, кібератак та кіберінцидентів.Надання консультативної та практичної допомоги з питань реагування на кібератаки.Розмір гранту: до 100000 грн

Заявники: Всі бажаючі, включаючи міські ради

Термін подачі заявок: заявки приймаються до: 21 червня,2 вересня, 4 листопада 2021 року
   

  

2. ОХОРОНА ЗДОРОВЯ

ІНДИВІДУАЛЬНА ДОПОМОГА В ЛІКУВАННІ ДІТЯМ

https://krona.niko.ua/

 

Грантодавець-організатор: Всеукраїнський благодійний фонд - Крона

Сфери підтримки: надає індивідуальну допомогу в лікуванні дітям: з онкогематологічними та рідкісними хворобами; з нирковою недостатністю, які потребують пересадки нирки; пацієнтам Національної дитячої лікарні "ОХМАТДИТ". Допомагає придбати вартісні ліки, оплатити лікування дитини закордоном, коли об’єктивно неможливо отримати лікування за бюджетні кошти

Заявники: індивідуальні звернення

Термін подачі заявок: постійно

ПРОГРАМА МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ЖЕРТВАМ НАЦИСТСЬКИХ ПЕРЕСЛІДУВАНЬ

https://gurt.org.ua/news/grants/57847/

 

Грантодавець-організатор: Громадськаорганізація «Міжнароднийфонд «Взаєморозуміння і толерантність». Фінансується проект німецьким Фондом «Пам’ять, відповідальність і майбутнє» (EVZ)

Сфери підтримки: можливість отримати наступну допомогу: оперативне видалення катаракти; слухопротезування; забезпечення медикаментами та допоміжними медичними та гігієнічними засобами; санаторно-курортне лікування

Заявники: колишні в’язні нацистських таборів, гетто, нацистських тюрем, примусові працівники промисловості та сільського господарства, діти, які були вивезені разом з батьками, у т.ч. діти, народжені у неволі

Термін подачі заявок: протягом 2020-2021 рр.

ВІДКРИТА БАЗА СТАЖУВАНЬ ДЛЯ МЕДИКІВ

https://biggggidea.com/opportunities/m-gateorg-vidkrita-baza-stazhuvan-dlya-medikiv/

www.m-gate.org/ua/search

 

Грантодавець-організатор: ГО "M-Gate"

Сфери підтримки: M-gate.org -це відкрита база стажувань, курсів, грантів та інших навчальних програм для медиків всіх спеціальностей. Зараз на платформі розміщена інформація про більше ніж 700 пропозицій, 90% з яких безкоштовні та доступні для українців

Заявники: медики всіх спеціальностей

Термін подачі заявок: постійно

 

 

3. КУЛЬТУРА ТА ОСВІТА

УКРАЇНСЬКИЙ КУЛЬТУРНИЙ ФОНД

https://ucf.in.ua/p/about

UACulture — аналітичний медіа-ресурс Українського культурного фонду

http://uaculture.org/catalog/


Грантодавець-організатор: Український культурний фонд

Сфери підтримки:

Програми підтримки у 2021 році:

 • Аналітика культури –20 млн.грн.
 • Навчання. Обміни. Резиденції. Дебюти – 50 млн.грн.
 • Інноваційний культурний продукт ‒ 115 млн.грн.
 • Інклюзивне мистецтво - 30 млн.грн.
 • Аудіовізуальне мистецтво - 100 млн.грн.
 • Культурні столиці України - 40 млн.грн.
 • Культура. Туризм. Регіони - 60 млн.грн.
 • Культура для змін – бюджет програми у 2021 році складається з вкладу: Українського культурного фонду – 14 млн грн., Фонду «Пам'ять, відповідальність та майбутнє» – 75 тис. євро, Британської Ради в Україні – 50 тис. фунтів стерлінгів
 • Культура плюс – 30 млн.грн
 • Стипендії – 5 млн.грн.
 • Діти культури 

Заявники: у програмах “Аналітика культури”, “Навчання. Обміни. Резиденції. Дебюти”, “Інноваційний культурний продукт”, “Інклюзивне мистецтво”, “Аудіовізуальне мистецтво”, “Знакові події”, “Мережі й аудиторії” заявником може бути юридична особа всіх форм власності або фізична особа-підприємець, що зареєстрована на території України відповідно до чинного законодавства. ФОП може бути заявником тільки в індивідуальному типі проекту. У програмі «Культурні столиці України» заявниками можуть бути лише органи місцевого самоврядування

Термін подачі заявок: по кожній з програм визначено окремі терміни

ПРОГРАМА ПОРЯТУНКУ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ 

https://www.houseofeurope.org.ua/opportun ity/115

 

Грантодавець-організатор: Фонд Принца Клауса

Сфери підтримки: Це програма порятунку культурної спадщини, що постраждала або може постраждати від техногенних катастроф, стихійних лих або збройних конфліктів. Програма може профінансувати евакуацію об’єктів, закупівлю матеріалів та обладнання, дослідницькі поїздки та інформаційні кампанії для підвищення обізнаності про об’єкти культурної спадщини під загрозою. Учасники також можуть отримати допомогу з проведення тренінгів для рятувальників культурної спадщини

Заявники: Організації різних типів: приватні, неприбуткові, урядові

Термін подачі заявок: до 31 грудня 2021 року (о 23:59 за київським часом)

ПОСОЛЬСЬКИЙ ФОНД США ІЗ ЗБЕРЕЖЕННЯ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ

https://ua.usembassy.gov/uk/education-culture-uk/u-s-ambassadors-fund-uk/

 

Грантодавець-організатор: Посольство США в Україні

Сфери підтримки: Збереження визначних археологічних об’єктів, історичних будівель та пам’яток, важливих музейних колекцій, які є доступними для громадськості та охороняються законом в Україні

Заявники: У конкурсі можуть брати участь зареєстровані некомерційні установи, такі як неурядові громадські організації, музеї, керівні заклади культури чи подібніорганізації

Термін подачі заявок: В терміни визначені тематичними програмами

МІЖНАРОДНИЙ ВИШЕГРАДСЬКИЙ ФОНД

http://visegradfund.org/grants/

 

Грантодавець-організатор: Міжнародний Вишеградський фонд - це донорська організація, заснована у 2000 році урядами країн Вишеградської групи (V4) – Чеською Республікою, Угорщиною, Польщею та Словаччиною. Його мета - сприяти регіональній співпраці як між країнами V4, так і іншими регіонами, зокрема країнами Західних Балкан та Східного партнерства (EaP)

Сфери підтримки:

 • культурна співпраця;
 • освіта;
 • туризм;
 • наукові та молодіжні обміни;
 • транскордонна співпраця

Заявники:

 • організації громадянського суспільства (ОГС);
 • освітні організації;
 • культурні організації;
 • дослідницькі і наукові установи

Термін подачі заявок:

малі гранти :1 березня, 1 червня,1 вересня, 1 грудня

стандартні гранти: 15 березня та 15 вересня

ОНЛАЙН-КУРС «ЄВРОПЕЙСЬКІ ГРАНТИ ДЛЯ КУЛЬТУРНИХ ТА КРЕАТИВНИХ ПРОЄКТІВ»

https://www.houseofeurope.org.ua/opportun ity/133

 

Грантодавець-організатор: Національне бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні та Український культурний фонд

Сфери підтримки: Це онлайн-курс, що зрозумілою мовою пояснює кожен етап подачі на грант «Креативної Європи» — програми ЄС, в рамках якої українські організації можуть отримати до 2 000 000 євро на культурні й креативні проєкти. Учасники дізнаються, як обрати конкурс для себе, знайти міжнародних партнерів, заповнити заявку і скласти звітність 

Заявники: Представник маркетингової агенції, рекламної компанії, дизайн-студії, дизайнпродакшену, музею, креативного хабу; організатор культурних заходів; працівник ІТ або геймдев-індустрії, кіновиробництва, театральній індустрії

Термін подачі заявок: 01 квітня 2023 року (о 23.59 за київським часом)

 

 

4. СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ, БЛАГОДІЙНІСТЬ

ФІНАНСУВАННЯ ОРГАНІЗАЦІЙ У СПРАВАХ ЛЮДЕЙ З ОБМЕЖЕНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ (ABILIS) THE ABILIS FOUNDATION

http://www.abilis.fi

 

Грантодавець-організатор: Фонд АЛІБІС

Сфери підтримки: Мета конкурсу проектів - підтримка людей з обмеженими можливостями, захист їх прав та свобод, права на самостійне життя і економічну самодостатність. Пріоритет надається проектам, які виступають за права людей з обмеженими можливостями, а також заходів, що розроблені і реалізуються організаціями жінок з інвалідністю

Заявники: ГО, керівні органи яких складаються з людей з обмеженими можливостями

Термін подачі заявок: заявки приймаються на постійній основі

ГЛОБАЛЬНИЙ ДИТЯЧИЙ ФОНД КОНКУРС «НАДАННЯ ПОСЛУГ ВРАЗЛИВИМ ГРУПАМ ДІТЕЙ»

http://www.globalfundforchildren.org/

 

Грантодавець-організатор: Глобальний дитячий фонд

Сфери підтримки: інваліди; жертви торгівлі дітьми, діти-біженці, дитяча робоча сила; молодь та підлітки (вразливі групи); ВІЛ/СНІД; професійно-технічна і початкова освіта;

Заявники: громадські організації, інноваційні локальні організаціі, що працюють з вразливими групами дітей

Термін подачі заявок: спершу в режимі онлайн подається лист зацікавленості (на офіційному сайті). В разі відповідності проекту пріоритетам фонду, буде надіслана аплікаційна форма для детального опису проекту. Лист зацікавленості можна надсилати протягом усього року

   

 

5. ЕКОНОМІКА, ПІДПРИЄМНИЦТВО, ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ

ФІНСЬКОУКРАЇНСЬКИЙ ТРАСТОВИЙ ФОНД

http://saee.gov.ua/uk/content/finlandukraine-trust-fund

 

Грантодавець-організатор: ФІНСЬКОУКРАЇНСЬКИЙ ТРАСТОВИЙ ФОНД 

Сфери підтримки: Енергоефективність та відновлювана енергетика 

Заявники: Малі та середні підприємства, органи місцевого самоврядування 

Термін подачі заявок: до кінця 2021року

ФОНД «МОНСАТО»

http://www.monsanto.com/global/ua/ourcommitments/pages/monsanto-fund.aspx

 

Грантодавець-організатор: Фонд «МОНСАТО»

Сфери підтримки: надання базової освітньой підтримки, спрямованої на покращення освіти в аграрних громадах, в т.ч. за рахунок підтримки шкіл, бібліотек, наукових центрів, навчальних програм для фермерів та академічних програм, які збагачують чи доповнюють шкільні програми;
забезпечення критичних потреб громад за рахунок підтримки НУО, що надають допомогу для продовольчої безпеки, санітарії, доступу до чистої води, громадської безпеки.

Заявники: громади, сільськогосподарські товаровиробники на селі, їхні об’єднання, підприємства тощо

Термін подачі заявок: заявки приймаються на постійній основі

Програма ЕНЕРГОДІМ

https://eefund.org.ua/programa-energodim

 

Грантодавець-організатор: Фонд Енергоефективності Программа ЕНЕРГОДІМ

Сфери підтримки: Підняти Україну до:

- європейського рівня енергетичної ефективності шляхом зменшення рівня енергоспоживання;
- викидів СО2 у житловому секторі, та як наслідок
- зменшення негативного пливу на екологію;
- пом’якшення наслідків зміни клімату

Фонд енергоефективності компенсує ОСББ від 40% до 50-70% від загальної суми витрат на заходи з енерго-ефективності

Заявники: ОСББ (Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку

Термін подачі заявок: 31 грудня 2023 року

 

 

ГРАНТОВІ ПРОГРАМИ ПОСТІЙНО ОНОВЛЮЮТЬСЯ НА ЦИХ САЙТАХ

http://www.gurt.org.ua/

https://biggggidea.com/
https://www.prostir.ua/  

  

МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ (посібники, каталоги, ресурси) та інші корисні посилання

 

Перелік міжнародних угод та нормативно-правових актів у сфері міжнародної технічної допомоги

http://me.gov.ua/Documents/Detail?lang=uk-UA&id=d1045455-72f1-4332-9909-104d8fce2407&title=Normativno-pravovaBazaZPitanTekhnichnoiDopomogi

 

Міжнародна технічна допомога Україні: правові та процедурні аспекти підготовки та реалізації програм та проектів (Міністерство розвиту економіки, торгівлі та сільського господарства України)

https://me.gov.ua/Documents/Detail?lang=uk-UA&id=d25cdec1-c8be-4fa5-8ed8-b023851db3a7&title=MizhnarodnaTekhnichnaDopomogaUkraini-PravoviTaProtsedurniAspektiPidgotovkiTaRealizatsiiProgramTaProektiv

 

Грантова допомога по проектах людської безпеки програми «Кусаноне» (Міністерство розвиту економіки, торгівлі та сільського господарства України)

https://me.gov.ua/Documents/Detail?lang=uk-UA&id=3716e53e-0e0b-4e12-9501-57efab8e594b&title=GrantovaDopomogaPoProektakhLiudskoiBezpekiProgramikusanone

 

Грантрайтинг. Методичні рекомендації для органів місцевої влади та бізнесу (Тернопільська ОДА)

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/main/ua/22814/grantrayt_pr.pdf

 

Практичний посібник для органів місцевої влади та бізнесу. Підготовка та реалізація проектів публічно-приватного партнерства.

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/publication/main/ua/22814/posibnyk_ppp.pdf

 

Перелік міжнародних донорських організацій в Україні

http://gurt.org.ua/donors/international/

 

Де знайти гроші сільським громадам: перспективи і можливості фінансування міжнародними донорами (ПОСІБНИК)

http://icps.com.ua/assets/uploads/files/block_canada_20160324.pdf

Аналітичний матеріал підготовлено у рамках проекту «Підвищення економічної спроможності сільських територій в контексті імплементації Угоди про Асоціацію України з ЄС», який профінансований Канадським фондом місцевих ініціатив.

 

Зелений пакет (Зелені сайти корисні посилання)

http://www.greenpack.in.ua/media/

 

Угода Мерів щодо клімату і енергії

http://www.uhodameriv.eu/IInstrumenti-fiinansuvannya.html

Підписанти Угоди Мерів щодо клімату і енергії взяли на себе добровільні зобов’язання з амбітних дій у галузі підвищення енергоефективності та збільшення використання поновлюваних джерел енергії в рамках своїх планів дій зі сталого енергетичного розвитку, вимушені знаходитися в постійному пошуку можливостей фінансування.

 

Підтримка політики регіонального розвитку в Україні. Практичний посібник.

http://dfrr.minregion.gov.ua/foto/upload/Funding_Guide_UA.pdf