Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

Децентралізація, як процес передачі громадам повноважень та грошей під ті повноваження, це напевно правильна і потрібна реформа. Для прикладу, у країнах Європі грошима розпоряджаються громади, тому що вони краще на місцях знають, куди та для чого треба спрямувати кошти. Питання лише у тому, що то за гроші та звідки вони мають взятись в бюджетах громад.

Вже з 2014 року і в Україні децентралізація почала розвиватись швидкими темпами. А результат який ?

У нас в області процес децентралізації почався без загальної підтримки, а головне - без розуміння того, як саме ця децентралізація має відбуватись. Головне в децентралізації це гроші, які мають отримувати громади на ті свої повноваження, які громадам передає центрально влада. Але і досі не зрозуміло як має наповнюватись бюджет громад.

А тепер ще можна сказати про цей процес так, що протягом 2017 - 2018 років реформу почали блокувати. І робить це той, кому невигідна незалежність та свобода громад від чиновника в адміністраціях президента Порошенка на місцях. Нас тепер в адміністраціях закликають - піди запитай у свого голови, що він зробив для громади, бо, мовляв, ми дали їм мільярди на місця, а що там вони роблять ?

Так, дійсно, децентралізація забезпечила спрямування частини коштів з податків, які залишаються на місцях, але їх кількість і близько не така, яка передбачалась, та до того ж ще й зменшується. Разом з тим на місця передано додаткові зобов'язання, які тягнуть за собою гігантські витрати.

Для прикладу, за 2017 рік Тернопіль отримав додаткових надходжень 321 мільйон гривень. Натомість додаткових зобов'язань на утримання профтехосвіти, оплати за комунальні послуги у медицині, оплата невчительського складу шкіл, оплата за дитячі садочки, оплата пільгового проїзду отримав на 594 мільйона гривень. 

В 2018 році додаткові надходження у бюджет міста 394 мільйони гривень, а додаткові витрати з того ж бюджету міста 664 мільйони гривень ... Тобто, витрати у два рази більше за надходження. Як це можна виконати ?

При цьому ніхто в кмУ ще не скасовував пільги та інші гарантовані населенню блага, а взяли та все це просто  переклали на місцеві бюджети ...

Так що означають ці цифри  в різниці надходжень до бюджету та витрат з бюджету на утримання громади ?

А це означає, що децентралізація фактично зупинена, а влада Порошенка руками своїх ставлеників на місцях вдягає зашморг на шию Українським містам та громадам. І тут нам марно сподіватись, що президент Порошенко повернеться до справжньої децентралізації.

Історично Україна завжди була країною сильних самодостатніх громад, і саме завдяки сильним громадам, попри тиск ворогів, Українцям вдалося зберегти свою мову, культуру, церкву, а це не входить в плани олігарха злодія брехуна Порошенка.

То ж думай, Українець, коли будеш наступного разу обирати собі владу.