Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

03.04.2019

Тернопільський обласний комунальний інститут післядипломної педагогічної освіти провів тренінг “Мотивуємо педагога та учня: освітній вимір змін у закладах професійної освіти”

http://ippo.edu.te.ua/ 
За сприяння адміністрації державного навчального закладу «Бучацьке професійно-технічне училище» відбувся тренінг на тему ” Мотивуємо педагога та учня: освітній вимір змін у закладах професійної освіти”, в якому взяли участь дирекція, викладачі, майстри та інші педагогічні працівники. Цей тренінг було проведено кандидатом психологічних наук, доцентом кафедри педагогіки і психології та інклюзивної освіти О. Я. Жизномірською.
Метою навчально-методичного тренінгу було підвищення фахового рівня педагога; грунтовне осмислення та розуміння мотиваційного механізму; оволодіння мотиваційними техніками, психолого-педагогічними засобами, методами, прийомами; формування сучасних навичок до конструктивної комунікації, “домовленості”, критичного мислення, креативного бачення; вміння керувати своїм емоційним станом; бажання створювати комфорт на занятті; прагнення до взаємодопомоги та взаємопідтримки тощо.
Упродовж декількох годин тренінгового заняття, учасники мали змогу ознайомитися із освітніми змінами та інноваціями психологічної науки, зокрема мотиваційного змісту “Я” особистості дорослого та “Я”- учня; психологічно “зануритися” у світ “мотивації, стимулів, мотивів”; чітко усвідомити ієрархію мотивів та прагнень підростаючої особистості та педагога; проаналізувати модель успішного керівника, викладача, майстра своєї справи; з’ясувати чинники, які позитивно та негативно впливають на професійне життя педагога; визначити власну мотивацію до своєї педагогічної діяльності.
Учасники тренінгу вільно, щиро та впевнено висловлювалися щодо особистісної мотивації, мотивації учнів та обмінювалися досвідом: як варто стимулювати сучасних учнів до майбутньої професії; як можна відкривати власну справу та досягати успіху у складних умовах сьогодення; окреслювали моделі та розробки, які пропонують учні, завдяки чому можна себе реалізувати та вдосконалювати; якими компетенціями варто володіти у конкретній професії; які основні вимоги до працівника, фахівця, професіонала; обмінювалися думками, емоціями, позитивними враженнями й водночас було обговорено різні професійні питання (мотиваційного змісту).
На тренінгу панувала атмосфера позитиву, ввічливості, впевненості, свободи у висловлюваннях, міркуваннях, позитивних емоцій, відчуттів, водночас учасники презентували активність, доброзичливість, вміння працювати командою, поміркованість у виконанні певних мотиваційних запитань, завдань та ситуацій; звучали цікаві пропозиції колег щодо подальшої співпраці закладів професійної освіти із Тернопільським обласним комунальним інститутом післядипломної педагогічної освіти.