Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ ВИКОНАВЧИЙ АПАРАТ ПРАВОВА ДОПОМОГА ОБЛАСНИЙ КОНКУРС ПРОЕКТІВ РОЗВИТКУ ГРОМАДСЬКІ ПРИЙМАЛЬНІ ДЕПУТАТІВ ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2016-2018 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК
НАШ КРАЙ
НАШ КРАЙ ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ДЕРЖАВРНА ПРОГРАМА «ВЛАСНИЙ ДІМ» ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ДРУКАРНІ, ВИДАВНИЦТВА ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ ПРОФІЛАКТИЧНА ДЕЗИНФЕКЦІЯ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

19.05.2019

Сьогодні, 19 травня, ми вшановуємо пам'ять жертв політичних репресій

Цьогоріч у нашому календарі скорботна дата – 81 роковини Великого терору 1937-1938 років.

Як відомо, 2 червня 1937 було прийнято постанову Політбюро ЦК ВКП (б) ПБ-51/94 «Про антирадянські елементи», відповідно до якого 5 серпня 1937 вийшов наказ НКВС СРСР № 0044, який поклав початок масових репресій.

Вже до середини листопада 1938 року без суду було винесено майже 700 000  смертних вироки, які виконувалися негайно. Більше 1,7 млн. людей було відправлено в табори. Серед жертв сталінських репресій левова частка – українці. Проте сталіністи Україну боялись, тому  проти українців боролись ще й до того. Згідно з розсекречених архівів і документів СБУ, в Україні з 1935 по 1951 рік жертвами розкуркулення стали понад 2 млн. 800 тис. людей. У 1936 році заарештували 15717 осіб, у 1937-му - 159537, в 1938-му -  106096, в 1939-му - 11744. Близько 16,5 тис. чоловік було розстріляно в 1937-му.

Окрім цього не варто забувати, що політичні репресії, терор, проводжуваний державою, - це не тільки ув’язнення, розстріли, це також переселення, депортації (18 травня – 75-та річниця депортації Кримсько-татарського народу). Довго ні у незалежній Україні, ні  тим паче у союзі ніхто офіційно не згадував, не визнавав ці злочини радянської системи. Лише останніми роками було видано книгу, оприлюднено документи і матеріали про масові політичні репресії 1937-1938 років, а також  поширено їх на іноземних мовах за кордоном.

Разом з тим колоніальне минуле, в якому перебувала Україна, залишило у спадок світоглядну систему, яка ґрунтувалася на цінностях шкідливих для розвитку незалежної України, й заперечувала її існування та право на вільне життя. Доведено науковцями, що радянська репресивна машина змінила свідомість, психологію не одному поколінню  українців; знищила кращих; скалічила сотні тисяч осіб. Таким чином результатом радянського терору стало не лише фізичне знищення, а й моральні каліцтва, які призвели до  ситуації, що маємо нині в Україні на сході – сепаратизм та російську агресію.

Голодомор, розкуркулення, 2 Світова війна та її наслідки нищили Україну звідусіль, залишаючи кривавий слід в історії. Навіть у мирні часи радянська влада викорінювала тих, кого не забрали війни та геноцид – бунтівну інтелігенцію, національно свідомих громадян.

Попри усі жахіття комуністичних репресій український вільнолюбний дух уцілів, передавався з покоління в покоління, від батька до сина, від матері до дочки. Адже наша незалежність та воля проросла на могилах безіменних героїв.

Сьогодні в Україні віддають шану жертвам політичних репресій. Сьогодні ми схиляємо голови перед пам’яттю наших Героїв минулого і сьогодення - – Героїв Небесної Сотні, загиблих у бойових діях на сході.

 У віках залишиться пам’ять Героїв.

Слава Україні! Героям слава.