Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ ВИКОНАВЧИЙ АПАРАТ ПРАВОВА ДОПОМОГА ОБЛАСНИЙ КОНКУРС ПРОЕКТІВ РОЗВИТКУ ГРОМАДСЬКІ ПРИЙМАЛЬНІ ДЕПУТАТІВ ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2016-2018 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК
НАШ КРАЙ
НАШ КРАЙ ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ДЕРЖАВРНА ПРОГРАМА «ВЛАСНИЙ ДІМ» ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ДРУКАРНІ, ВИДАВНИЦТВА ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ ПРОФІЛАКТИЧНА ДЕЗИНФЕКЦІЯ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

16.05.2019

Володимир Тиліщак презентував свою книгу «Готи над Гнізною» 

 

В обласній раді відбулася презентація,  за участі автора та видавця,  книги нашого земляка, кандидата історичних наук, заступника голови Українського інституту національної пам’яті Володимира Тиліщака.

Любомир Крупа, заступник голови обласної ради, подякував автору та видавцю книги: «Велике спасибі вам за таку значну та цікаву роботу, за популяризацію нашого краю, його історії та визначного земляка Ігоря Ґерети.

Ми сьогодні говоримо про шлях до Європи, забуваючи, що наш край ще з дохристиянської епохи був пов’язаний із античною культурою. Тут перетинались шляхи римських центуріонів, готів, сарматів, слов’ян та інших етносів. Маємо бути горді за наше коріння». Також Любомир Крупа зазначив, що обласна рада й надалі готова надавати допомогу для видання таких книг. До слова, «Готи над Гнізною» побачили світ за часткової підтримки Тернопільської обласної ради та Тернопільської ОДА.

Свою вдячність землякам також висловив заступник голови ОДА Юрій Юрик.

Книга, за словами директора видавництва «Смолоскип» Ростислава Семківа, також нашого земляка,  насамперед призначена для тих, хто цікавиться минулим українського народу. Вона популяризує давню історію наших земель. «Матеріал зібрано і написано у доступній для широкого читача формі, - наголосив видавець. – І це важливо, адже науковці, археологи, історики активно працюють, здійснюють цікаві відкриття, а суспільство дуже мало знає про це. «Готи над Гнізною» - це яскрава спроба розповісти про древню історію цих земель».

Богдан Строцень, історик, археолог, говорив про свою участь у розкопках та наголосив: «Нам не потрібно ні придумувати, ні фальсифікувати свою історію. Вона така давня та багата, що її потрібно лише досліджувати та вивчати».

Про проект створення унікальногомузею–скансену на території могильника Черняхівської культури в селі Чернелів–Руський  розповів начальник відділу промоції та туризму Байковецької ОТГ, на території якої знаходиться древній некрополь, Михайло Лисевич. Він зауважив: «Переконаний - майбутній скансен буде надзвичайним музеєм, який привабить до себе туристів із усієї Європи, не лиш з України, правда роботи щодо його створення ще надзвичайно багато. Але книга «Готи над Гнізною» - це ще один крок до його відкриття та промоції».

У книзі  «Готи над Гнізною» увазі читачів пропонується  окремі висновки, до яких прийшов автор та інші археологи в ході вивчення здобутих археологом, істориком, мистецтвознавцем, громадсько-політичним діячем Ігорем Ґеретою матеріалів під час майже 30-літнього дослідження, розкопок археологічної пам’ятки Чернелово-Руького могильника.

 Володимир Тиліщак зазначає: «І до сьогодні розкопана Ігорем Ґеретою в Чернелеві-Руькому пам’ятка залишається найбільшим за кількістю розкопаних поховань могильником черняхівської культури на території України».

Автор у своїй книзі висловлює найсміливіші гіпотези щодо того, звідки готи прийшли на ці благословенні землі, хто навчив їх виготовляти високоякісний гончарний посуд, коли з’явилися на Поділлі перші християни тощо.