Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

13.06.2019

Нас кличе пам’ять…

У Копичинцях  відбулися урочисті заходи з нагоди 75-ї річниці депортації етнічних груп українців з Польщі (Операція “Вісла” 1944 — 1947 р.р.).

Біля пам'ятного знаку депортованим українцям відбувся молебень за душі, що представилися в час депортації при участі парафіян Копичинецької УПЦ Святої Трійці. Після молитви виступив голова Копичинецької ОТГ Павло Лосик, який подякував організаторам урочин не тільки для лемківської громади Гусятинщини, а й для жителів всього міста. Зокрема, він сказав: “Це єднання сьогоднішніх поколінь з минулим, пошанування родинного коріння. Хоч розпорошеність лемків по всьому світу і привела до стирання етнокультури, але традиції, звичаї, говір і  пісні живуть в людській пам'яті і передаються з покоління в покоління як дороге і сакральне».

Виступали також історики та представники лемківських товариств та об’єднань, приїхали гості з Тернополя та Києва.

Після урочистої частини ходою з духовим оркестром Копичинецького центру культури і дозвілля під державними прапорами та з табличками репресованих сіл відбулася хода вулицями міста. Відбувся і концерт, на якому виступили творчі колективи  у лемківських убраннях з Копичинців,  Хоросткова, Коцюбинець, Жабинець, Яблунова і Ягільниці (Чортківського району). Концертну програму підготувала і Копичинецька бібліотека для дітей. А Копичинецький музей театрального мистецтва організувала виставку художника Степана Ядловського з Яблунова, депортованого з села Поляни Суровичі Сяноцького повіту.

На урочинах була і лемківська спільнота переселенців з Луганщини, що проживають у Копичинцях.

Копичинецька міська об’єднана територіальна громада