Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: rada.trc@tor.gov.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

22.05.2020

 

У Тернополі вшанували 159 річницю перепоховання Тараса Шевченка

 

22 травня – одна з пам’ятних скорботних дат української нації: цього дня 159 років тому Тараса Шевченка, згідно із його заповітом, поклали до  лона рідної землі. Прах Кобзаря було перепоховано на Чернечій горі поблизу Канева.

З цієї нагоди керівники Тернопільської області та міста Тернополя, представники громадськості поклали квіти до пам’ятника Тараса Шевченка. 

Коментуючи сьогоднішні роковини, голова обласної ради Віктор Овчарук зазначив:

- Немає у світовій історії аналогу, коли ім’я поета спонукає до національного усвідомлення та національної єдності. Тарас Шевченко творив у нелегкі часи, коли вже пів століття була зруйнована Запорізька Січ, козацькі звичаї забувалися, коли усе українське поглинала російська бюрократія. Проте йому вдалося своєю думкою, своїм словом відродити історичну пам’ять. 

Його поезія – це не тільки заримовані слова. Читати треба не віршовані форми, а крик його серця через століття до нас.

«Не змовкне вовіки твій голос між нашим народом…» - такі слова промовив над домовиною поета один із організаторів Кирило-Мефодіївського братства Василь Білозерський.

 Недарма Кобзареве слово стало дороговказом для багатьох поколінь українців, які боролися за незалежність України,  – січових стрільців, українських націоналістів, вояків УПА, шестидесятників та дисидентів, тих, хто у 90-ті відроджував Українську Державу. Кличе на захист Вітчизни вона і сьогодні наших мужніх вояків. Ми повинні бути не тільки гідні пам’яті Шевченка, а й кожним днем, працею, служінням Україні  утверджувати ті цінності, які  пропагував Великий Кобзар. Бо кожне його слово вкарбовує українські національні цінності, українські національні орієнтири і українські традиції.

І тоді, як писав Великий Тарас:

Німим отверзуться уста;

Прорветься слово, як вода,

І дебрь-пустиня неполита,

Зцілющою водою вмита,

Прокинеться і потечуть

Веселії ріки…