Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ ВИКОНАВЧИЙ АПАРАТ ПРАВОВА ДОПОМОГА ОБЛАСНИЙ КОНКУРС ПРОЕКТІВ РОЗВИТКУ ГРОМАДСЬКІ ПРИЙМАЛЬНІ ДЕПУТАТІВ ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2016-2018 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК
НАШ КРАЙ
НАШ КРАЙ ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ДЕРЖАВРНА ПРОГРАМА «ВЛАСНИЙ ДІМ» ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ДРУКАРНІ, ВИДАВНИЦТВА ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ ПРОФІЛАКТИЧНА ДЕЗИНФЕКЦІЯ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

01.08.2020

В урочищі Бичова поблизу Монастириськ запалала лемківська ватра

Цьогоріч каратинні заходи внесли свої корективи, і традиційний ХХІ міжнародний фестиваль "Дзвони Лемківщини" проводився віртуально.  Запалили традиційну ватру єднання представники Тернопільщини. Приєдналися до цього дійства у режимі онлайн лемки з різних куточків України та світу.

Звернувся до  учасників фестивалю голова обласної ради Віктор Овчарук.  «Щиросердно вітаю вас з гостинної, благодатної Тернопільської землі. Землі, яка для десятків тисяч вигнаних із власних домівок лемків стала рідною, малою батьківщиною. Уже минуло понад  70 років з тих  трагічних подій, коли етнічних українців Польщі примусово виселяти із рідних хатин, виганяли із землі, де жили споконвіків їхні діди-прадіди. Їх порозвозили по усіх областях України, а то й у Росію. Така трагічна доля випала лемкам – унікальній етнічній гілці української нації. Та біль втрати до сих пір ятрить серце лемківської великої родини. Разом з тим захоплює нас усіх те, що,  незважаючи на переслідування, заборони, утиски, страждання у часи тоталітаризму, лемки зуміли зберегти свою самобутню культуру, традиції.  І що найголовніше, зуміли передати своїм дітям, внукам та правнукам непохитну любов до рідного краю – Лемківщини, навчили самобутніх пісень та рідної мови, - наголосив Віктор Овчарук. - Нинішній фестиваль у зв’язку із пандемією коронавірусу відбувається онлайн. Та попри це він все ж символізує відродження лемківської культури. Обласна рада сприяє не лише проведенню фестивалю, а й діяльності музею «Лемківське село».  Хвала вам, що ревно бережете традиції, що не втрачаєте ідентичності та самобутності, що тримаєтеся спільно й допомагаєте один одному. Думаю, це взірець для всіх нас».

Також традиційно перед відкриттям фестивалю представники лемківського товариства Тернопільщини разом з почесними гостями пройшли ходою центральною частиною м.Монастириська,  поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку, пам’ятного знаку жертвам депортації, фігури Покрови Пресвятої Богородиці. На території обласного музейного комплексу «Лемківське село» присутні склали спільну молитву за усіх лемків, які не пережили депортації. 

Фестиваль триватиме онлайн ще і завтра, 2 серпня.