Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ ВИКОНАВЧИЙ АПАРАТ ПРАВОВА ДОПОМОГА ОБЛАСНИЙ КОНКУРС ПРОЕКТІВ РОЗВИТКУ ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2016-2018 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
НАШ КРАЙ ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ДЕРЖАВРНА ПРОГРАМА «ВЛАСНИЙ ДІМ» ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ДРУКАРНІ, ВИДАВНИЦТВА ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ ПРОФІЛАКТИЧНА ДЕЗИНФЕКЦІЯ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

20.08.2021

Михайло Тимошик взяв участь у презентації книги «Боротьба за українську державність 1917–1921 рр. на Тернопільщині: місця пам’яті»

Сьогодні відбулася презентація книги Тернопільського обласного центру охорони та наукових досліджень пам'яток культурної спадщини «Боротьба за українську державність 1917–1921 рр. на Тернопільщині: місця пам'яті». Видання приурочене до 100-річчя Української революції (1917–1921 рр.) та 30-ї річниці відновлення Незалежності України. Книга побачила світ за фінансової підтримки Тернопільської обласної ради і Тернопільської обласної державної адміністрації.

Керівник проекту — директорка Тернопільського обласного центру охорони та наукових досліджень пам'яток культурної спадщини Марина Ягодинська. Упорядник — Володимир Салук. 

«Як і в більшості книг Центру, в ній вперше в Україні представлене комплексне зібрання пам'яток цілої області за певною тематикою, зокрема, про період буремних 1917–1921 років. У виданні подано характеристику, опис, історію 374-ох об'єктів, їх сучасні та давні світлини, а саме: пам'ятники, пам'ятні знаки, меморіальні дошки, будівлі, могили воїнів і діячів, які боролися за становлення соборної Української держави. Розроблено карту трьох сучасних районів і нанесені позначки в місцях розташування об'єктів за їх видами. Для більшості — зазначено точне місце розташування із GPS координатами. Тому книгу можна взяти із собою в мандрівку як путівник по місцях пам'яті Тернопільщини.

Збір матеріалу для проекту тривав більше 10 років, а робота безпосередньо над книжкою — останні 2 роки. За цей час обстежили всю територію Тернопільщини, сфотографовано, зроблено обміри, здійснено локалізацію пам'яток періоду Української революції. До роботи над книжкою залучили багатьох краєзнавців області, які допомагали матеріалами, підказками, порадами. Також працівники Центру опрацювали велику кількість літератури й архівних документів. Видання розраховане, у першу чергу, на істориків, краєзнавців і всіх, хто цікавиться пам'ятками та історією Перших визвольних змагань. Історія цього періоду має ще багато білих плям, але колектив науковців Центру продовжує роботу над новими відкриттями та запрошує до співпраці. Книгу можна буде придбати у Центрі досліджень пам'яток, замовити електронною поштою або через соцмережі. Більшість книг буде передано в бібліотеки області чи до наукових установ», — розповідають у Центрі.

Депутат Тернопільської обласної ради Михайло Тимошик від себе особисто та від імені голови Тернопільської обласної ради Михайла Головка і всього депутатського корпусу привітав колектив Тернопільського обласного центру охорони та наукових досліджень пам'яток культурної спадщини з виданням цієї унікальної книги.

«Історія — це така цікава наука, яка ніколи не була точною, і, як правило, її писали переможці, часто перекручуючи факти так, як їм було вигідно. Загарбники нищили всі пам'ятники, могили, палили книги, стирали сліди нашої правдивої історії. Тому на величезну повагу й шану заслуговують ті люди, які долучаються до збору, систематизації та збереження нашої безцінної історії, — сказав Михайло Морозенкович. — Наша область — це патріотичний та героїчний край, адже в кожному селі були громадські активісти, розумні й високодуховні люди, які творили нашу історію і боролися за державну Незалежність. Минуле нашого краю завдяки роботі пошуковців, науковців, археологів та всупереч рокам панування окупаційних режимів підтверджене тисячами реальних пам'яток і знахідок. Для нас надзвичайно важливо зберегти, систематизувати, зробити доступнішим та впізнаванішим кожен об'єкт історико-культурної спадщини, встановити історичну справедливість, впорядкувати справжні могили наших Героїв, а не лише символічні кургани. Ми повинні передати наступним поколінням тверде переконання про те, що історія незалежної Української держави — це насамперед історія героїчних перемог, видатних особистостей та унікальних культурних явищ».

Михайло Тимошик вручив Ягодинській Марині Олександрівні Подяку голови Тернопільської обласної ради за активну громадську позицію, пропагування патріотичних цінностей, підтримку ідеї розбудови незалежності України, та з нагоди 30-ї річниці Відновлення Незалежності України.