Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ ВИКОНАВЧИЙ АПАРАТ ПРАВОВА ДОПОМОГА ОБЛАСНИЙ КОНКУРС ПРОЕКТІВ РОЗВИТКУ ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2016-2018 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
НАШ КРАЙ ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ДЕРЖАВРНА ПРОГРАМА «ВЛАСНИЙ ДІМ» ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ДРУКАРНІ, ВИДАВНИЦТВА ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ ПРОФІЛАКТИЧНА ДЕЗИНФЕКЦІЯ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

09.09.2021

У Чортківському медичному фаховому коледжі з'явився сучасний автоматичний зовнішній дефібрилятор

У випадках, коли між життям і смертю всього лише п'ять хвилин, людину можна врятувати за допомогою автоматичного зовнішнього дефібрилятора. Місцезнаходження сучасного АЗД — вестибюль Чортківського медичного фахового коледжу.

У європейських країнах дефібрилятори можна побачити скрізь — як на вулиці, так і в приміщеннях. Оснащення автоматичними мобільними дефібриляторами місць масового скупчення людей є звичною практикою в країнах Європи та США. Як правило, ними забезпечені всі екстрені служби, автомобілі швидкої допомоги, парамедиків, рятувальників, патрульних поліцейських, а також охорона, персонал авіакомпаній, великі підприємства. В Україні АЗД поки що можна побачити в аеропортах і місцях, на які розповсюдилися міжнародні вимоги безпеки.

Застосування мобільного дефібрилятора за умови нескладних, але чітких і послідовних дій є абсолютно можливим навіть для випадкових свідків нещасного випадку. Вчасно розпочата серцево-легенева реанімація на догоспітальному етапі забезпечує понад 80% успіху для підтримання життєзабезпечення потерпілого до приїзду швидкої.

АЗД, який знаходиться в коледжі оснащений алгоритмом для автоматичного визначення станів, що підлягають дефібриляції, та за допомогою голосових підказок супроводжують рятувальника на всіх етапах первинної серцево-легеневої реанімації, нагадуючи потрібну послідовність дій. Врятувати людину за допомогою цього апарату може будь-хто, — розповідають у коледжі.