Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ ВИКОНАВЧИЙ АПАРАТ ПРАВОВА ДОПОМОГА ОБЛАСНИЙ КОНКУРС ПРОЕКТІВ РОЗВИТКУ ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2016-2018 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
НАШ КРАЙ ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ДЕРЖАВРНА ПРОГРАМА «ВЛАСНИЙ ДІМ» ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ДРУКАРНІ, ВИДАВНИЦТВА ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ ПРОФІЛАКТИЧНА ДЕЗИНФЕКЦІЯ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

17.09.2021

 Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека запрошує на вечір-портрет

20 вересня о 14:00 год. у відділі літератури з мистецтва Тернопільської ОУНБ відбудеться вечір-портрет «Життя, як спалах», присвячений 125-річчю від дня народження Тимофія Бойчука — українського художника, живописця, монументаліста.

У заході візьмуть участь: Вікторія Козловська — науковий співробітник Тернопільського обласного художнього музею, викладачі та студенти факультету мистецтв ТНПУ ім. В. Гнатюка.

Молодший брат Михайла Бойчука — Тимофій — прожив коротке, але яскраве мистецьке життя. Його навчання і творчість випали на швидкоплинні роки існування Української академії мистецтв у час Української державності. Монументаліст з глибоким знанням візантійського, ренесансового, барокового та народного мистецтва.

Вже після смерті художника його твори експонували на виставках українського мистецтва у Харкові, Венеції (1927—1928 рр.). Як писав Д. Антонович: «В своїх працях Тимко Бойчук, попри власну індивідуальність і яскраву особистість, все ж являється, окрім Миколи Касперовича, найвидатнішим учнем свого брата, тому говорити про його творчість, це значить в першій лінії розповідати про школу Михайла Бойчука».

Частина цих творів безслідно зникла після арешту старшого брата, а частина, згідно з рішенням спеціальної комісії від 8 вересня 1937 року зі спецфонду Державного Українського Музею — «підлягають знищенню… три роботи Бойчука Тимофія: 1) «Під яблунями», «Портрет старого», «Портрет дівчини з хлопцем», — розповідають у бібліотеці.