Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ ВИКОНАВЧИЙ АПАРАТ ПРАВОВА ДОПОМОГА ОБЛАСНИЙ КОНКУРС ПРОЕКТІВ РОЗВИТКУ ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2016-2018 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЄКТИ І ГРАНТИ
НАШ КРАЙ
НАШ КРАЙ ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ДЕРЖАВНА ПРОГРАМА «ВЛАСНИЙ ДІМ» ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ДРУКАРНІ, ВИДАВНИЦТВА ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ ПРОФІЛАКТИЧНА ДЕЗИНФЕКЦІЯ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

04.10.2021

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї діє унікальна експозиція

Щорічно у жовтні відзначають Всесвітній день захисту тварин, запроваджений 1925-го року німецьким письменником і зоозахисником Генріхом Цімерманом. Його ідею підтримали кілька європейських країн (Німеччина, Швейцарія, Чехословаччина, Австрія). У травні 1931-го на міжнародному конгресі прихильників руху офіційно затвердили 4 жовтня Всесвітнім днем тварин. З того часу все більше країн підтримують діяльність руху масовими заходами, спрямованими на захист тварин.
 
Багато проблем можна уникнути або попередити завдяки обізнаності населення з тими факторами ризику, що чекають людство при повному зникненні цілого ряду видів дикої фауни, які є найбільш вразливими. Тож мета проведення свята — підвищення інформованості населення про небезпеку, яка нависла над тваринним світом та які наслідки це несе для людства.
 
Беручи до уваги дослідження Всесвітнього фонду дикої природи популяція тварин у лісах планети за останні 50 років скоротилася більш ніж на половину. Аналогічну ситуацію ми спостерігаємо і в Україні. Ще в минулому столітті звичні нам види фауни майже зникли або зустрічаються спорадично. Тож Червона книга України щорічно доповнюється все новими сторінками, і, мабуть, безповоротно.
 
Не винятком є і фауна Тернопільщини, адже чимало видів дикої фауни знаходиться на межі зникнення. Види, які були звичними ще 50 років тому — зараз ви можете споглядати лише на картинках, або відвідавши краєзнавчий музей.
 
В одній з вітрин експозиції відділу природи представлено опудала тварин дикої фауни, які у звичній природі ми не зустрінемо:
 
- дрохва, яка ще у 1960-их роках зустрічалась на Кременеччині;
- кіт лісовий, який водиться в Карпатському регіоні. Проте, у 2019-му був зафіксований у заповіднику «Медобори»;
- пугач — дуже рідкісний гніздовий птах;
- лелека чорний, журавель сірий, беркут, турухтани, орлан білохвіст та ін., яких можна зустріти лише під час міграцій.
 
«Якщо біорізноманіття фауни буде зменшуватись такими темпами, то якими будуть наші ліси, луки, водойми?… Ми зобов’язані гуманніше ставитись до природи, берегти кожну комашку, допомогти пораненому птаху, не засмічувати місця масового відпочинку. Це найменше, що ми можемо зробити. Слід пам’ятати, що кожна тварина, як і людина, виконує свою функцію. І якщо вона зникає, то порушується робота цілого механізму», — зазначає завідувачка відділу природи ТОКМ Антоніна Баран.