Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ ВИКОНАВЧИЙ АПАРАТ ПРАВОВА ДОПОМОГА ОБЛАСНИЙ КОНКУРС ПРОЕКТІВ РОЗВИТКУ ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2016-2018 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЄКТИ І ГРАНТИ
НАШ КРАЙ
НАШ КРАЙ ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ДЕРЖАВНА ПРОГРАМА «ВЛАСНИЙ ДІМ» ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ДРУКАРНІ, ВИДАВНИЦТВА ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ ПРОФІЛАКТИЧНА ДЕЗИНФЕКЦІЯ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

05.10.2021

Мандруємо Тернопіллям: Збаразький замок — окраса міста козацької звитяги

Давній Збараж виник на місцевості, яку перетинав «чорний шлях», і яка була плацдармом для неодноразових військових подій. Це диктувало місту особливі умови, змушуючи мешканців до будівництва оборонних систем високої стійкості.

Та, незважаючи на міцні укріплення, Збараж періоду Київської Русі неодноразово зазнавав нищівних поразок. Після кожної руйнації місто як казковий фенікс, піднімалося з руїн, відроджувалося, а на місці старих, знищених споруд зʼявлялися нові в інших архітектурних і конструктивних формах.

Відомо, що перша Збаразька фортеця, яка була деревʼяною і збудованою на Княжій (Замковій) горі, згадується у 1211-му році Іпатіївським літописом як центр княжого володіння. У 1383-му році на місці деревʼяних укріплень спорудили новий замок, який двічі вщент руйнували татари.

До наших часів зберігся замок, побудований на високій горі на березі річки Гніздна князями Збаразькими в 1620-1631-му роках за проектом італійського архітектора Вінчеццо Скамоцці. Споруджували замок під керівництвом видатного фортифікатора, італійця Генріха ван Пеене. Пізніше володарями замку стали князі Вишневецькі, які продовжили його будівництво. В середині XVII ст. замок перейшов у власність князів Потоцьких.

Збараж – місто козацької звитяги, в історії України часів визвольної війни українського народу 1648–1654-их років. П’ять разів війська Богдана Хмельницького були у Збаражі. У 1649-му році козацьке військо разом із татарами в Збаразькому замку, мов у пастці, закрило польсько-шляхетське військо Яреми Вишневецького. Облога тривала сім тижнів. Ці події яскраво змальовані в багатьох літературних творах і, зокрема, в романі польського письменника Генріха Сенкевича «Вогнем і мечем».

Джерело: Тернопільська обласна бібліотека для молоді