Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ ВИКОНАВЧИЙ АПАРАТ ПРАВОВА ДОПОМОГА ОБЛАСНИЙ КОНКУРС ПРОЕКТІВ РОЗВИТКУ ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2016-2018 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЄКТИ І ГРАНТИ
НАШ КРАЙ
НАШ КРАЙ ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ДЕРЖАВНА ПРОГРАМА «ВЛАСНИЙ ДІМ» ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ДРУКАРНІ, ВИДАВНИЦТВА ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ ПРОФІЛАКТИЧНА ДЕЗИНФЕКЦІЯ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

21.10.2021

Мандруємо Тернопіллям: Дністровський каньйон

Ми захоплюємося природою Альп та Кавказу, Карпат і Криму та прагнемо будь-що побувати там. Але не всі знають, що Дністровська долина з її ландшафтами має свою неповторну красу.

Національний природний парк «Дністровський каньйон» займає південний схил Подільського плато у Придністров’ї. На півдні природна межа парку проходить по річці Дністер: вище за течією – від с. Устя-Зелене до с. Окопи.

Дністер, на берегах якого в основному й розмістився Національний природний парк – одна з найкрасивіших річок Європи, друга за довжиною в Україні. Він тече по каньйоноподібній долині, утворюючи багато фантастичних звивів – меандрів. Природа Дністровського каньйону своєрідна та неповторна. Найцікавішою, наймальовничішою ділянкою Дністра є його відрізок, довжиною в 245 км, від гирла Золотої Липи до гирла Збруча – Дністровський каньйон.

Дністровський каньйон – найбільший не лише в Україні, а й у Європі. Його називають книгою сотворіння світу. Тут збереглися пам’ятки світового значення, яким майже 500 років. На його території близько 100 пам’яток живої і неживої природи світового значення, тут збереглися унікальні еталони відшарувань гірських порід.

У середній течії Дністра на поверхню виходять кристалічні породи, утворюючи подекуди невеликі пороги й перевали. Гори підходять так близько до ріки, що утворюють каньйон, руслом якого тече Дністер. Потоки в деяких місцях зриваються з кручі просто в річку, перетворюючись на мальовничі водоспади. Окремі частини скель нагадують швейцарський сир, весь в дірках від виходів печер і гротів. На берегах ріки в навколишніх селах зустрічаються пам’ятки культури різних народів, що в давнину населяли долину Дністра (церкви, костели, монастирі, палаци, руїни замків і фортець), зокрема, печери, деякі з яких слугували монахам скельних монастирів для життя і відправи служб. А ще тут особливий мікроклімат, близький до субтропіків. Весна в ці краї приходить на кілька тижнів раніше. Тому, мабуть, тут такий багатий та різноманітний рослинний і тваринний світ. Варто лише сказати, що понад двадцять видів тутешніх рослин занесені до Червоної книги України, два – до Європейського Червоного списку, а більше сорока – до переліку рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення на теренах області.

Дністровський каньйон віднесено до Семи чудес України. Сплави Дністром тут були популярні ще у 30-их роках минулого століття. Нині цей вид туризму заново відроджується, сплавлятися на плотах і катамаранах їдуть не лише з України, але й інших країн. А ще ці місця полюбляють дельтапланеристи. Пансіонати Заліщиків, розташовані на березі Дністра, були знані в Австро-Угорщині, а згодом і в Польщі, сюди ходив прямий поїзд з Варшави.

Джерело: Тернопільська обласна бібліотека для молоді