Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: rada.trc@tor.gov.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2023 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

20.01.2022

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї зберігаються унікальні ліногравюри

 
20 січня 1991 року на території півострова Крим відбувся законний референдум, підсумки якого стали основою для створення Автономної Республіки Крим у складі України. На згадку про ці події у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї розповіли про альбом кольорових ліногравюр «Крим» (1940р.) сімферопольського художника В.І.Благовєщенського (1895—1961), який зберігається у фондах.
 
В березні 2014 року Російська Федерація окупувала територію Автономної Республіки Крим, а пізніше, всупереч нормам міжнародного права, анексувала півострів. Світ засудив дії РФ та на міжнародному рівні не визнав анексію Криму. Росія в окупованому Криму почала чинити тиск на кримських татар, порушуючи їхні права.
 
Історичній батьківщині кримськотатарського народу — Криму, його самобутності присвячується альбом кольорових ліногравюр «Крим» (1940р.) сімферопольського художника В.І.Благовєщенського (1895-1961). Художник добре знав і розумів минуле рідного краю, де збереглася могутня спадщина кримськотатарської культури. Вражає своїм колоритом Ханський палац в Бахчисараї, Генуезька фортеця в Судаку, своєрідність місцевих краєвидів, де в повітрі стоїть аромат Судацької сосни і деревовидного ялівця.
 
На півострові перетиналися історичні шляхи багатьох народів, держав і цивілізацій, тому його історія сповнена найнеймовірнішими подіями та несподіваними поворотами. Сліди перебування різних народів — всюди на кримській землі, яка славиться унікальними пам'ятниками культури, численними історичними та архітектурними визначними місцями.
 
Автономна Республіка Крим є і залишається територією Незалежної України, що визнано в усьому цивілізованому світі.
 
Ірина Ленчук,
головний зберігач фондів ТОКМ.