Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua ternopil.rada@gmail.com
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ ВИКОНАВЧИЙ АПАРАТ ПРАВОВА ДОПОМОГА ОБЛАСНИЙ КОНКУРС ПРОЕКТІВ РОЗВИТКУ ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2016-2018 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЄКТИ І ГРАНТИ
НАШ КРАЙ
НАШ КРАЙ ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ДЕРЖАВНА ПРОГРАМА «ВЛАСНИЙ ДІМ» ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ДРУКАРНІ, ВИДАВНИЦТВА ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ ПРОФІЛАКТИЧНА ДЕЗИНФЕКЦІЯ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

21.01.2022

Музей національно-визвольної боротьби Тернопільщини запрошує на урочисте вручення унікальних нагород 

23 січня о 13:00 год. у Музеї національно-визвольної боротьби Тернопільщини відбудеться вручення нагород нащадкам Лицарів ОУН та УПА, приурочене до Дня Соборності України.

У 1944 р. в Українській Повстанській Армії було введено власну систему нагород і заохочень, однак відзначені вояки та підпільники не отримували своїх нагород, а лише тимчасові посвідчення, що їх заміняли. У 1950 р. підпільний графік Ніл Хасевич розробив проект нагород, який передали за кордон, де виготовили невелику кількість відзнак для вручення. Проте, зважаючи на тогочасні реалії боротьби, фактично жоден із учасників збройного підпілля ОУН так і не отримав своїх нагород.
 
З метою втілення у життя системи нагород, ідентифікації відзначених повстанців, пошуку їх рідних, виготовлення нагород і проведення церемоній вручення розпочалося у 2017 р. в рамках роботи Світового ювілейного організаційного комітету з відзначення 75-ої річниці створення УПА створено координаційну раду з вшанування пам’яті нагороджених Лицарів ОУН і УПА, до якої увійшли дослідники історії визвольного руху.
 
У військовій традиції УПА Лицарями називали повстанців, які були відзначені найвищими нагородами підпілля — Хрестами бойової заслуги за мужність і звитягу в боротьбі та Хрестами заслуги за особистий внесок у розбудову українського визвольного руху.
 
Детальніше — за посиланням.