Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua ternopil.rada@gmail.com
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

05.03.2022

Тернопільська обласна рада закликає негайно закрити повітряний простір над Україною

Голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко, перший заступник голови Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук, заступник голови Тернопільської обласної ради Ігор Сопель та уповноважені представники депутатських фракцій Тернопільської обласної ради (ПП «Європейська Солідарність» — Степан Барна, ВО «Свобода» — Марія Чашка, ПП «За Майутнє» — Олег Боберський, ПП «Слуга народу» — Ярослав Захарків, ВО «Батьківщина» — Роман Мороз, ПП «Довіра» — Ігор Гайдук) звернулися до Президента США Джо Байдена, Президента Франції Еммануеля Макрона та Федерального канцлера Німеччини Олафа Шольца. 

Текст звернення: 

Ми, депутати Тернопільської обласної ради, закликаємо Вас негайно закрити повітряний простір над Україною, як єдиний варіант гарантувати безпеку мирним мешканцям наших міст та сіл, зберегти критичну інфраструктуру, убезпечити країну та світ від можливих екологічних і техногенних катастроф.

Вважаємо, що Ваше подальше зволікання з таким рішенням є прямим запрошенням для агресора продовжувати бомбардувати наші населені пункти, всупереч чисельним жертвам серед мирного населення.

Ми категорично не сприймаємо жодних відмовок, які лунають від Вас в останні дні та більше схожі на позицію боягузів, аніж справжніх лідерів демократичного світу.

Ми підтримуємо Президента України, який чітко зазначив, що всі подальші жертви варварських бомбардувань та ракетних обстрілів будуть, зокрема, й на Вашій совісті. Тому, щиро сподіваємось, що Ви прагнете увійти в історію, не як політики на руках яких кров безневинних жертв російської агресії, а як люди, які зробили все можливе, щоб не допустити геноциду українського народу.

Рішення, яке врятує сотні, якщо не тисячі людських життів у Вас на столі. Не ховайтесь від історичної відповідальності перед світом, власними народами та великою європейською нацією, якою були й будуть українці, та підтримайте нашу країну у боротьбі з російськими окупантами за право існувати.