Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua ternopil.rada@gmail.com
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ ПРАВОВА ДОПОМОГА ОБЛАСНИЙ КОНКУРС ПРОЕКТІВ РОЗВИТКУ ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2016-2018 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
НАШ КРАЙ ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ДЕРЖАВНА ПРОГРАМА «ВЛАСНИЙ ДІМ» ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ДРУКАРНІ, ВИДАВНИЦТВА ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ ПРОФІЛАКТИЧНА ДЕЗИНФЕКЦІЯ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

13.05.2022
Жителів Тернопільщини та гостей нашого краю запрошують переглянути виставку живопису Юрія Чумака
 
У Тернопільському обласному художньому музеї відбулася презентація виставки живопису Юрія Чумака — живописця-монументаліста, графіка, педагога.
 
«Чумацький шлях» художника розпочався в місті Лозова на Харківщині у 1937-му році. Згодом митець навчався у Львові, здобув вищу освіту в Одеському педагогічному інституті ім. К. Ушинського на художньо-графічному факультеті. З 1950-го року Юрій Чумак живе і працює в Тернополі. Він — відомий як живописець-монументаліст, автор декоративних монументальних розписів у багатьох громадських спорудах в Тернополі та містах області (близько 100 ескізів до тих розписів зберігаються у фондах нашого музею). Юрій Чумак — учасник багатьох збірних виставок в Україні та за кордоном. Автор персональних виставок в музеях, бібліотеках міста та області. Тільки в нашому музеї це п'ята персональна виставка автора та найбільш масштабна, адже сьогодні Юрій Чумак представив 82 станкових живописних твори», — розповідає заступник директора ТОХМ Ольга Ваврик.
 
Зараз, у час війни, актуальною є тема любові до України. Любов до рідної землі Юрія Чумака, яку він несе крізь усе життя, присутня в кожному його творі, у кожній картині. «Це — любов сина до землі-матері, який глибоко знає її історію і вболіває за її долю. Історія України має багато трагічних і героїчних сторінок. Саме героїчні сюжети, із завзяттям виписані енергійним, експресивним мазком, переважають в живописі Юрія Чумака (сцени з нашої минувшини з сарматами, древніми слов’янами, козацька доба). Мистецтво Юрія Чумака є життєлюбним і життєстверджуючим. Крім героїко-епічних сюжетів, ми бачимо Чумака — лірика, який опоетизовує традиційну українську обрядовість (серія купальських картин). Працює автор також в жанрах портрету, натюрморту, пейзажу», — додає Ольга Ваврик.
 
Колірна гама Юрія Чумака — особлива. Художник активно використовує червоний, синій, жовтий кольори, працює темперою. Його творчий почерк не сплутаєш ні з ким.
 
Виставка в музеї діятиме до 12 червня. Відвідати її запрошують тернополян і гостей міста.