Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ ВИКОНАВЧИЙ АПАРАТ ПРАВОВА ДОПОМОГА ОБЛАСНИЙ КОНКУРС ПРОЕКТІВ РОЗВИТКУ ГРОМАДСЬКІ ПРИЙМАЛЬНІ ДЕПУТАТІВ ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2016-2018 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК
НАШ КРАЙ
НАШ КРАЙ ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ДЕРЖАВРНА ПРОГРАМА «ВЛАСНИЙ ДІМ» ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ДРУКАРНІ, ВИДАВНИЦТВА ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ ПРОФІЛАКТИЧНА ДЕЗИНФЕКЦІЯ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

21.01.2016

Участь у проектах – один із шляхів реального залучення коштів для вирішення проблем громад Тернопільщини

 

Під час загальних зборів асоціації органів місцевого самоврядування «Ради Тернопільщини» розглядалося питання про ініціативу Української асоціації районних та обласних рад з питань надання  методичної та організаційної допомоги органам місцевого самоврядування у розробці місцевих проектів та програм,  спрямованих на створення сучасної інфраструктури об’єктів у сферах освіти, охорони здоров’я, дорожньо-транспортного та житлово-комунального господарства, благоустрою населених пунктів, а також на створення сприятливих умов для розвитку підприємницької діяльності.

«Участь у таких проектах дає можливість залучати кошти для вирішення проблем громад, - зазначив Віктор Овчарук. – Тобто, органи місцевого самоврядування матимуть змогу претендувати на залучення коштів з Державного фонду регіонального розвитку чи для участі у конкурсах програм міжнародної технічної допомоги, програмах секторальної бюджетної підтримки ЄС тощо».

Щоб допомогти громадам скористатися цією можливістю, Українська асоціація районних та обласних рад створила Центр державно-приватного партнерства, який покликаний сприяти підготовці типових та індивідуальних проектів, які можна буде використати під час подання заявок на фінансування із вищезазначених джерел.

Інший аспект проектної діяльності -  проведення щорічного обласного конкурсу проектів розвитку органів місцевого самоврядування, який є одним із основних заходів обласної комплексної програми розвитку місцевого самоврядування в Тернопільській області на 2014-2018 роки, затвердженої рішенням  обласної ради від 15 березня 2014 року № 1602.

« Метою конкурсу є відбір проектів розвитку місцевого самоврядування, які будуть співфінансуватись за рахунок коштів обласного бюджету відповідно до Бюджетного кодексу України, а також інших джерел, не заборонених чинним законодавством, - розповів під час загальних зборів  начальник відділу зовнішніх зв’язків та промоції області виконавчого апарату обласної ради Тарас Борук. - Учасниками конкурсу є органи місцевого самоврядування Тернопільщини, які у встановленому порядку зареєстрували проект  розвитку відповідної адміністративно-територіальної одиниці, попередньо схвалений рішенням відповідної ради».

Згідно із умовами цього  конкурсу визначено три категорії учасників. Перша  – проекти сільських рад. Друга  – проекти селищних рад та міських рад. Третя – проекти міських рад обласного значення та районних рад.  Від кожного учасника конкурсу приймається лише один проект.

Як зазначив Тарас Борук, фонд конкурсу формується за рахунок коштів обласного бюджету, передбачених на фінансування програми розвитку місцевого самоврядування. Розпочинаючи з 2015 року його сума відповідно до програми становить 3,7 млн.грн. Обов’язковою умовою є співфінансування проектів з відповідних бюджетів (сільських, селищних, міських та районних).

Наступного тижня заплановано засідання ради конкурсу, яка визначить перелік пріоритетних напрямків, за якими будуть розроблятись і подаватись проекти.

«Закликаю органи місцевого самоврядування активізувати проектну діяльність. Це один із шляхів реального залучення коштів для вирішення проблем громад Тернопільщини », - додав Віктор Овчарук.