Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

21.01.2016

«Ми, повстанці – сини України»

Фотовиставку пам’яток повстанської звитяги Тернопільщини сьогодні, 21 січня,  відкрили у музеї політв’язнів та репресованих.  На ній представлено 70 світлин пам’ятників борцям за волю України, могил Січових Стрільців, місць бойової звитяги повстанців тощо.  Унікальним експонатом є перша карта-банер Тернопільщини із позначенням військових округів, де зафіксовані усі  штаби УПА, друкарні, найбільші бої та пам’ятники повстанському руху.

«Ці світлини повинен побачити кожен, щоб ще раз задуматися над нашою звитягою, а, головно, над тим, скільки життів було покладено заради незалежності України, - сказав заступник голови обласної ради Любомир Крупа. – Пам’ятаймо ці сторінки. Пам’ятаймо і про новітніх Героїв. Вони є прикладом  генетичного зв’язку поколінь, яке не хоче знати, що таке поневолення та окупація».

На Тернопільщині є близько  500 пам’ятників, які постали  за роки незалежності України. Їх споруджували переважно за гроші місцевих громад, діаспори, повстанців, їх побратимів, які живуть за кордоном.

Фото Ігоря Крочака