Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ ВИКОНАВЧИЙ АПАРАТ ПРАВОВА ДОПОМОГА ОБЛАСНИЙ КОНКУРС ПРОЕКТІВ РОЗВИТКУ ГРОМАДСЬКІ ПРИЙМАЛЬНІ ДЕПУТАТІВ ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2016-2018 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК
НАШ КРАЙ
НАШ КРАЙ ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ДЕРЖАВРНА ПРОГРАМА «ВЛАСНИЙ ДІМ» ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ДРУКАРНІ, ВИДАВНИЦТВА ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ ПРОФІЛАКТИЧНА ДЕЗИНФЕКЦІЯ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

22.01.2016

У краєзнавчому музеї діє виставка «За тебе, свята Україно»

 

Присвячена вона визвольній боротьбі УПА та збройного підпілля ОУН.  На ній представлено повстанські світлини, графіка заслуженого художника України Івана Балана у книгах Нестора Мизака «За тебе, свята, Україно», у яких розкривається визвольна боротьба за Українську самостійну соборну державу.

Заступник голови обласної ради Любомир Крупа, який був присутнім на відкритті виставка, подякував українському досліднику, науковцю, доктору історичних наук, професору, нашому землякові із Борщівщини Нестору Мизаку за титанічну працю, яка відкриває героїчні сторінки боротьби українців за власну державність.

На виставці розміщені матеріали з індивідуальних та державних архівів, а фотохроніка ОУН-УПА  представлена 220 світлинами, на яких збережено пам'ять і  про наших земляків.  На окремому стенді є фото вязнів радянських таборів та тюрем, братських та символічних могил борцям за волю України, провідників визвольних змагань. Представлені на виставці і бофони (грошові документи), і повстанські листівки, зроблені учасниками визвольного руху. Зокрема, чільне місце у повстанській графіці відведено сатиричній серії уродженця Іванкова Борщівського району, керівника технічної ланки ім. С.Петлюри Володимира Гнибіди та графічним роботам славетного волинського художника-підпільника Ніла Хасевича.

І, звичайно, довершеності виставки надають сучасні ілюстровані  матеріали Івана Балана на повстанську тематику, розроблені для книг Нестора Мизака про УПА. За 18-річну співпрацю художник оформив 22 книги дослідника.

Виставка діятиме упродовж двох місяців.