Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

23.05.2016

Віктор Овчарук: "До Тернопільщини  буде прикута особлива увага щодо реформування медицини"

Про це заявив голова обласної ради під час засідання виїзної колегії Міністерства охорони здоров’я  України “Особливості функціонування системи охорони здоров’я в умовах децентралізації та співпраця з об’єднаними територіальними громадами”.

«В області склалася унікальна ситуація, коли дві гілки обласної влади – представницька та виконавча - працюють злагоджено. Є і чітка позиція - медицину потрібно реформувати для надання якісних медичних послуг, - наголосив Віктор Овчарук. – Уже є у цьому питанні і позитивні результати. Почав діяти перинатальний центр «Мати і дитина», тривають роботи із створення лабораторний та кардіохірургічного центрів. На останній уже виділено 21 мільйон гривень з обласного бюджету. Також виділено кошти для закупівлі обладнання у дитячу обласну лікарню. Цього року на базі центру екстреної допомоги буде створено централізовану диспетчерську. Результати справді колосальні. Так і повинно буди, адже медицина – це здоров’я людей.  Реформи з децентралызації, які впроваджуються в Україні, поставили перед медичною галуззю нові виклики. Мова про функціонування первинної ланки в об’єднаних громадах.Є чимало питань, які необхідно вирішити. Переконаний, що спільно з фахівцями, медиками вдасться зробити реальні кроки з реформування медицини. До Тернопільщини  буде прикута особлива увага щодо цього питання, адже у нашому краї створено найбільше об’єднаних громад».

У засіданні виїзної колегії взяв участь в.о. Міністра охорони здоров’я Віктор Шафранський.  Було обговорено ряд важливих питань галузі: фінансова політика у медицині, створення окремих юридичних осіб, забезпечення лікарняними листками в об’єднаних територіальних громадах, забезпечення знеболюючими та наркотичними засобами, розбудови мережі амбулаторій сімейної медицини тощо. Йшлося і про створення госпітальних округів.

Нагадаємо, усі об’єднані громади отримали медичну субвенцію на первинну і вторинну медичну допомогу.

Віктор Шафранський разом з головою обласної ради Віктором Овчаруком та головою ОДА  побували також у перинатальному центрі «Мати і дитина».