Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

03.06.2016

Віктор Овчарук: «Усі надра на Тернопільщині повинні використовуватися легально»

 

На Тернопільщині, за словами фахівців,  виявлено 11 фактів використання земельних ділянок для видобування надр без правопосвідчувальних документів на загальну площу  майже 39,3 гектара. У Тернопільському районі так працює 1 кар’єр, у  Теребовлянському -  2, Підволочиському – 3, а у  Зборівському  - 5 кар’єрів.

У використанні надр потрібно навести порядок, вважає голова обласної ради Віктор Овчарук. «Це питання вимагає негайного врегулювання.  Недобросовісні підприємці, які видобувають надра, суттєво збагачуються, обкрадаючи громади. А місцеві бюджети, на території яких виявлені такі випадки, не дораховуються сотні тисяч гривень. Усі надра на Тернопільщині повинні використовуватися легально», - зазначив Віктор Овчарук. Очільник облради наголосив, що ситуацію з використанням надр повинні суворо контролювати природоохоронні та правоохоронні органи, а також і самі громади мають бути небайдужими.  «Що стосується обласної ради, то депутати  сприяють підприємцям у легальному використанні надр. Водночас, при прийнятті рішень з питань надрокористування обласна рада враховує думку місцевих територіальних громад, висловлену на громадських слуханнях. Обласна рада також рекомендує суб'єктам господарювання та органам місцевого самоврядування укладати договори про співпрацю у соціально-економічному розвитку території, на якій добувається корисна копалина. Отже, якщо є усі необхідні документи, депутати на сесіях затверджують відповідні дозволи на користування надрами».

За час цієї каденції (тобто з грудня 2015 року) на сесіях депутати прийняли 11 рішень щодо погодження надання спеціального дозволу на користування надрами: по одному у Шумському, Заліщицькому, Чортківському та Підволочиському районах, 2 – у  Монастириському та 5 – у Теребовлянському районі.

Також депутати прийняли  одне рішення  щодо отримання акту про надання гірничого відводу на території Борщівського району.

На останньому пленарному засіданні було прийнято рішення про створення та обрання комісії  з вивчення законності надрокористування в області, очолив її Петро Васько.