Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

06.09.2016

 

«Реформувати вже зараз галузь охорони здоров’я вкрай необхідно»

Переконаний голова обласної ради Віктор Овчарук. На цьому очільник області наголосив під час зустрічі з помічником-консультантом народного депутата України Олега Мусія Костянтином Надутим та лідером платформи «Сходи в майбутнє» Ігорем Найдою. Віктор Овчарук солідарний із київськими фахівцями, які розробляють та зреалізовують  по-кроково зміни в охороні здоров’я. «Медична допомога має реально наблизитись до пацієнта, - підсумував розмову Віктор Овчарук,-   І ми це зробимо через пріоритет екстреної та первинної допомоги, чітке розмежування рівнів надання допомоги, через раціональний, ефективний та справедливий розподіл матеріальних і фінансових ресурсів, прозорість закупівлі медикаментів, модернізацію медичної освіти, запровадження ефективного лікарського самоврядування та страхової медицини». Голова обласної ради говорить , що у більшості країн світу структуру системи охорони здоров'я становлять первинна медико-санітарна допомога та спеціалізована допомога. При цьому заклади первинної допомоги надають до 90 % загального обсягу медичної допомоги. Кількість лікарів загальної практики — сімейної медицини становить від 30 до 50 % кількості усіх лікарів, що працюють в галузі охорони здоров'я.

«На жаль, на сьогодні в Україні на первинному рівні починають і закінчують лікування лише до 30% пацієнтів у містах і до 50% пацієнтів у сільській місцевості. Нераціональна організація первинної допомоги та її недостатнє фінансування призвела до втрати комплексності та поступовості у наданні медичної допомоги, формальному підході до здійснення профілактики та диспансерної роботи. Як наслідок - спостерігаються високі рівні пізнього виявлення тяжких хвороб та ускладнень хронічних захворювань, що зумовлює надмірну потребу у дорогому спеціалізованому лікуванні. Світовий досвід свідчить, що розвиток первинної допомоги на засадах сімейної медицини є найефективнішим засобом досягнення справедливого розподілу і раціонального використання коштів та підвищення результативності роботи усієї галузі охорони здоров'я», - впевнений Віктор Овчарук.

На завершення зустрічі було прийнято рішення спільно працювати в напрямку реорганізації галузі в області. Участь у розмові також взяв начальник управління охорони здоров’я ТОДА Володимир Богайчук.