Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ ВИКОНАВЧИЙ АПАРАТ ПРАВОВА ДОПОМОГА ОБЛАСНИЙ КОНКУРС ПРОЕКТІВ РОЗВИТКУ ГРОМАДСЬКІ ПРИЙМАЛЬНІ ДЕПУТАТІВ ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2016-2018 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК
НАШ КРАЙ
НАШ КРАЙ ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ДЕРЖАВРНА ПРОГРАМА «ВЛАСНИЙ ДІМ» ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ДРУКАРНІ, ВИДАВНИЦТВА ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ ПРОФІЛАКТИЧНА ДЕЗИНФЕКЦІЯ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

26.09.2016

МАНівці поглибили знання з фізики та експериментували в CERN

Слухачі Тернопільського обласного відділення МАН мали змогу поглибити та на практиці перевірити свої знання з фізики завдяки проведенню Літньої школи МАН та навчанню в  лаболаторіях Європейської організації ядерних досліджень (CERN). Нарикінці серпня у Заліщицькому районі тривала обласна Літня школа, програма якої передбачала цікаві лекції, екскурсії, досліди та активний відпочинок.

Найбільш яскраві враження справила на учасників Літньої школи зустріч із командою вчених лабораторного комплексу Національного центру «Мала академія наук України». МАНівці ознайомилися з роботою георадара EASYRAD GPR, який виявляє пустоти у ґрунті та гірських породах;   змогли розглянути головне тіло нашої Сонячної системи за допомогою сонячного телескопа Coronado SolarMax II 60мм; на практиці перевірили дослід Джоуля в Джуринському водоспаді, використавши вимірювальний комплекс Cobra 4. Модуль Mobile-Link.   

Завдяки активній партнерській співпраці НЦ «МАНу» з CERN тернопільські слухачі мали також змогу відвідати найбільшу у світі лабораторію фізики високих енергій. Протягом тижня у вересні тривало навчання у Четвертій науковій школі з фізики на базі Європейської організації ядерних досліджень (CERN), в якій навчалося двоє слухачів відділення фізики та астрономії Богдан Макарчук, учень 11 класу школи № 3 з поглибленим вивченням іноземних мов, та Вікторія Мочульська, студентка І курсу Національного університету ім. Т. Шевченка.

 «Коли два роки тому я заповнювала анкету слухача Малої академії наук, то і уявити не могла, скільки цікавих заходів, цінного досвіду та нових знайомств мене очікують. Назавжди запам’ятаються конкурси-захисти різних рівнів, наукові пікніки, літня школа МАН. Та, безумовно, найяскравішим враженням стала поїздка в Женеву в Наукову школу з фізики на базі ЦЕРНу. Програма наукової школи була надзвичайно насиченою. Ми слухали лекції науковців, що працюють на детекторах Великого адронного колайдера, зазирнули до кабінетів та кімнат управління, побували на інтерактивних виставках, присвячених історії та принципам роботи прискорювачів, переглядали фільми. Формат Школи поєднав цікавий навчальний матеріал, спілкування з розумними однолітками та захопливу поїздку в одне з найкрасивіших міст Європи. Мабуть, кожен, хто цікавиться наукою, мріє побувати в осередку сучасної фізики – ЦЕРНі. Дякую МАН за цю неповторну можливість та бажаю успіхів у таких проектах!» - ділиться враженнями Вікторія Мочульська.

«Можливість побачити, чим займаються провідні спеціалісти з фізики, випадає не кожному, я радий, що зміг побувати в CERN. На лекціях нам розповіли про стандартну модель, про конструкцію і принцип роботи колайдера, темну матерію, історію самого CERN та відкриттів, що там були зроблені, зокрема бозон Хіггса. Дуже вразили досліди в лабораторії при CERN – S’Сool lab. Ми власноруч зробили камеру Вільсона, де спостерігали за треками, які залишають заряджені частинки, що рухаються в ній, розпізнавали їх», – розповів Богдан Макарчук.  

На початку грудня стажування у CERN проходитимуть і українські педагоги. Тут для них НЦ МАНу організує IV Наукову школу з фізики.