Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ ВИКОНАВЧИЙ АПАРАТ ПРАВОВА ДОПОМОГА ОБЛАСНИЙ КОНКУРС ПРОЕКТІВ РОЗВИТКУ ГРОМАДСЬКІ ПРИЙМАЛЬНІ ДЕПУТАТІВ ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2016-2018 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК
НАШ КРАЙ
НАШ КРАЙ ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ДЕРЖАВРНА ПРОГРАМА «ВЛАСНИЙ ДІМ» ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ДРУКАРНІ, ВИДАВНИЦТВА ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ ПРОФІЛАКТИЧНА ДЕЗИНФЕКЦІЯ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

26.09.2016

Тернополяни повернулися із Національного з’їзду фармацевтів

Більше однієї тисячі делегатів з усієї України та 22 держав світу - стільки учасників об’єднав навколо себе VIII Національний з’їзд фармацевтів, який відбувся у Харкові на базі Національного фармацевтичного університету за підтримки Міністерства охорони здоров’я.

Слова привітання з такою подією та з нагоди Дня фармацевтичного працівника було зачитано від імені Президента України Петра Порошенка, голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ольги Богомолець, Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.  Церемонія відкриття з’їзду продовжилася пленарним засіданням, під час якого фармацевтичні працівники України обговорили питання щодо реалізації державної політики у сфері обігу лікарських засобів та запровадження Належної фармацевтичної практики,  військової фармації,  розвитку фармацевтичної промисловості України та аналізу лікарських засобів на фармацевтичному ринку.  

У роботі з’їзду взяло участь 19 делегатів та 6 учасників з Тернопільщини. Серед них завідувач кафедри управління та економіки фармації Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського, доктор фармацевтичних наук, професор Тарас Грошовий, завідувач кафедри фармакогнозії з медичною ботанікою,  доктор фармацевтичних наук, професор Світлана Марцишин, декан фармацевтичного факультету медуніверситету, кандидат фармацевтичних наук, доцент Дмитро Коробко, в.о. начальника Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Тернопільській області Тарас Пронів,  генеральний директор комунальної установи обласної ради "Тернопільське обласне виробничо-торгове аптечне об’єднання" Наталія Марків, керівники комунальних та приватних аптечних закладів області, викладачі фармацевтичних факультетів (відділень) ТДМУ ім. І.Я. Горбачевського, Чортківського державного медичного коледжу, приватного вищого навчального закладу «Медичний коледж».

Представники фармації Тернопільщини взяли активну участь у наукових симпозіумах, дискусіях за круглим столом. У висловлюваннях всіх  делегацій звучала одна спільна мета – необхідність формування Національної лікарської політики у фармацевтичній галузі. «У результаті розбалансованих дій, в умовах складного економічного стану в державі всі складові фармації діють автономно і перетинаються лише фрагментарно, - зазначила Наталія Марків. - Впровадження Належної аптечної практики спрямоване на підвищення стандартів обслуговування населення. Воно має стати пріоритетним напрямком діяльності аптеки, що передбачає надання своєчасної кваліфікованої фармацевтичної допомоги населенню та забезпечення населення і закладів охорони здоров’я якісними лікарськими засобами та виробами медичного призначення у необхідній кількості за доступною ціною та при належному інформуванні про раціональне їх застосування».

Також одним із рішень VІІІ Національного з’їзду фармацевтів України визначено необхідність використання соціально-ефективних методів регулювання цін, впровадження державної системи реімбурсації (відшкодування) вартості ліків, запровадження методів референтного ціноутворення (зовнішнього і внутрішнього), шляхом визначення переліку основних лікарських засобів, вартість яких може відшкодовуватись за рахунок державного бюджету та інших залучених коштів.

«Дуже гостро піднімалось питання про необхідність розробки чітких критеріїв для відкриття нових аптечних закладів та їх раціонального розташування з метою дерегуляції нерівномірної концентрації аптечних підприємств в міській та сільській місцевості, запровадження фіскальних реєстраторів розрахункових операцій у всіх аптечних закладах, - додала Наталія Марків. - Запропоновано також ввести обов’язкову атестацію для всіх спеціалістів у галузі фармації, аптечних закладів усіх організаційно-правових форм власності та господарювання».

Розвиток професійного самоврядування  визначено як один із пріоритетів та важливих аспектів діяльності фармацевтичного сектору, додала  генеральний директор Тернопільського обласного виробничо-торгового  аптечного об’єднання:

-          З метою посилення професійного впливу на якість змісту законодавчих та нормативно-правових актів України, запропоновано запровадити Закон України «Про фармацевтичне самоврядування», а також створити дієві інструменти для професійного захисту фармацевтичних працівників та розробити концепцію гарантування певної професійної незалежності фармацевтичного працівника від роботодавця в умовах відносин фармацевт-пацієнт.

 

Багато інших важливих питань, пов’язаних із змінами у медичній та фармацевтичних галузях,  обговорювалось на наукових симпозіумах з’їзду.

Окрім цього делегати Тернопільщини відвідали Військово-медичний клінічний центр північного регіону, де перебувають на лікуванні та реабілітації учасники АТО.