Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ ВИКОНАВЧИЙ АПАРАТ ПРАВОВА ДОПОМОГА ОБЛАСНИЙ КОНКУРС ПРОЕКТІВ РОЗВИТКУ ГРОМАДСЬКІ ПРИЙМАЛЬНІ ДЕПУТАТІВ ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2016-2018 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК
НАШ КРАЙ
НАШ КРАЙ ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ДЕРЖАВРНА ПРОГРАМА «ВЛАСНИЙ ДІМ» ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ДРУКАРНІ, ВИДАВНИЦТВА ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ ПРОФІЛАКТИЧНА ДЕЗИНФЕКЦІЯ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

04.10.2016

У  «Кришталевій» змагалися юні спелеологи

З 30 вересня по 2 жовтня обласний комунальний центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді спільно з Українським державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді провів відкриті змагання Тернопільської області серед юнаків зі спелеоорієнтування «Меморіал пам’яті Володимира Олександровича Радзієвського».

У підземних лабіринтах печери Кришталева села Кривче Борщівського району протягом трьох днів змагалися юні туристи-спелеологи позашкільних навчальних закладів Полтавської, Запорізької, Тернопільської областей та м. Києва -  загалом 14 команд. Вони демонстрували свої вміння у чотирьох видах програми: орієнтування за вибором, на промаркованій трасі, у заданому напрямку, на позначеному маршруті.

За підсумками змагань найкращими стали гуртківців обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді, друге і третє місця вибороли юні туристи-спелеологи Борщівського районного будинку творчості та м. Чорткова.

В окремих видах змагань призові місця вибороли команди Зборівського району та Полтавського центру туризму, краєзнавства, спорту учнівської молоді.

Переможці відкритих змагань нагороджені особистим Кубком, медалями, грамотами та подяками Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді й управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації.

 

Довідково. Володимир Радзієвський (18 квітня 1930, Миколаїв, нині село Хмельницького району Хмельницької області — 7 червня 2011, м. Тернопіль) — український краєзнавець і спелеолог. Засновник тернопільської спелеології, відкривач і дослідник перших і найбільших в Україні та світі гіпсових лабіринтових та інших печер.

З 1959 працював в дитячому туризмі, був методистом, завідувачем відділу обласного центру туризму краєзнавства і експедицій учнівської молоді.

У 1960 створив секцію спелеотуризму при Тернопільській обласній дитячій екскурсійно-туристській станції. Проводив з гуртківцями дослідження печер «Кришталева», «Озерна» та інших.

Здійснював першопроходження і картування печер «Млинки», «Ювілейна» і «Перлина», комплексу невеликих печер у Кременецьких горах та в долинах рік Стрипи та Дністра.

З 1967 року був незмінним головним суддею 38 обласних, всеукраїнських і всесоюзних змагань учнівської молоді зі спелеоорієнтування у печерах Придністровського Тернопілля.

Спеціалізувався на історико-географічному краєзнавстві. Автор путівників, нарисів, науково-популярних статей про історію, природу, спелеологію, екологію Поділля.

Був консультантом і учасником створення краєзнавчого кінофільму про печери Поділля «Людина шукає райдугу» (1965) та автором сценарію краєзнавчого телефільму «Медобори» (1975).

Автор сценаріїв і текстів телефільмів (спільно з облдержтелерадіокомітетом): «В краю неопалимої купини» (1997), «Світ під кам’яним небом» (1998), «Шумить під вітром ковила» (1999).

Був відзначений Золотою медаллю Центральної Ради по туризму і екскурсіях, Почесним знаком «Природозахисник» (Болгарія), значком «Почесний працівник туризму України» (2000), лауреат Всеукраїнського конкурсу робіт туристсько-краєзнавчої тематики, нагороджений Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України (2003, 2004).  Опублікував понад 150 праць.