Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

13.04.2017

Проведення Всеукраїнського референдуму з питання заборони продажу земель сільськогосподарського призначення обласна рада вважає обов’язковим

 

Фракція ВО «Батьківщина» у Тернопільській обласній раді винесла проект такого рішення на сесію, яка відбулася 10 квітня, і депутатський корпус одностайно його підтримав. На цьому наголосив під час брифінгу уповноважений фракції Михайло Пінь.

«МВФ ставить умову для надання чергового траншу – дозволити продаж земель сільськогосподарського призначення. Допустити цього не можна без Всеукраїнського референдуму з цього питання – потрібно почути думку людей, - зазначив депутат. – Нагадаю, що в Канаді, приміром, 90% земель перебуває у власності держави. США, які раніше дозволи запровадили ринок землі, тепер скуповують землі у державну власність. Тому позиція однозначна – заборонити продаж приватним особам, а дозволити купівлю лише державі».

Україна може втратити головне своє багатство – землю, і це питання повинно турбувати кожного українця, наголосив перший заступник голови обласної ради Василь Деревляний:  «Фабрики, заводи уже не наші. Єдине, чим володіє український народ – це земля.  Не буде її, не буде й України. 19 квітня в столиці відбудуться збори ініціативної групи щодо проведення референдуму. Збереться дві тисячі представників з різних регіонів України. З Тернопільщини вирушить 50 представників, серед яких депутати місцевих рад і фермери. Процедура така ж. як і на виборах. ЦВК має зареєструвати ініціативну групу. А тоді  настане рутинна робота, адже потрібно буде зібрати 3 мільйона підписів громадян, щоб референдум відбувся. І для цього дається лише 40 днів. На Тернопільщині потрібно зібрати 140 тисяч підписів людей».

Василь Деревляний зауважив, що за рішення проголосували депутати усіх фракцій, а тому висловив переконання, що представники різних політичних сил будуть спільно працювати.

Асоціації фермерів Тернопільської області також активно підтримує це рішення обласної ради. «Український народ повинен визначитися, чи він є і буде власником землі, а не купка олігархів, - сказав голова асоціації Євген Дуфанець. -  Це дуже важливо сьогодні, коли село зубожіло, - власники земельних паїв можуть віддати свою землю за безцінь. І у цьому небезпека».