Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

17.05.2017

«Про порядок утворення, ліквідації районів, встановлення і зміни їх меж»

 

15 травня відбулося обговорення Законопроекту «Про порядок утворення, ліквідації районів, встановлення і зміни їх меж». У дискусії взяли участь члени Асоціації, посадовці Мінрегіону, профільного парламентського комітету та представники ОТГ.

Захід пройшов у рамках круглого столу на тему «Шляхи удосконалення районного рівня адміністративно-територіального устрою України в сучасних умовах проведення реформи децентралізації влади».

Законопроект визначає механізми утворення нових укрупнених районів, через ліквідацію теперішніх.

За словами авторів Закону, такий документ необхідний у зв’язку з утворенням об’єднаних територіальних громад, що повністю або у більші своїй половині переймають на себе функції як районних рад, так і відповідних державних адміністрацій.

У проекті нормативно-правового акту зазначено, що процедура ліквідації здійснюватиметься шляхом об’єднання територій чинних районів. При тому визначатиметься новий адміністративний центр. Всі повноваження та ресурси переходитимуть до новостворених районів.

Ліквідація відбуватиметься у тому разі, якщо більше половини населення району складається з жителів об’єднаних територіальних громад або адміністративний центр району є центром такої громади, чи є містом республіканського, обласного значення.

Зазначимо, що Законопроект знаходиться на обговоренні та не подавався на розгляд парламентаріїв. За результатами круглого столу будуть напрацьовані пропозиції.

Завантажити документ можна натиснувши на це посилання - Проект Закону України Про порядок утворення, ліквідації районів, встановлення і зміни їх меж.