Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ ВИКОНАВЧИЙ АПАРАТ ПРАВОВА ДОПОМОГА ОБЛАСНИЙ КОНКУРС ПРОЕКТІВ РОЗВИТКУ ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2016-2018 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
НАШ КРАЙ ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ДЕРЖАВРНА ПРОГРАМА «ВЛАСНИЙ ДІМ» ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ДРУКАРНІ, ВИДАВНИЦТВА ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ ПРОФІЛАКТИЧНА ДЕЗИНФЕКЦІЯ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

08.06.2017

 Координаційна рада з вшанування пам’яті нагороджених лицарів ОУН та УПА розшукує їх родичів

 

У приміщенні обласної ради представили найвищі нагороди УПА – золоті, срібні, бронзові хрести заслуги та бойової заслуги.  Про нагороди, їх історію та пошук нащадків лицарів розповіли кандидат історичних наук, голова координаційної ради по вшануванню лицарів ОУН-УПА Микола Посівнич, голова правління благодійного фонду імені Петра Гудзоватого «Соловей» Андрій Гудзоватий, кандидат історичних наук Сергій Волянюк. Ці нагороди мало хто із відзначених отримав. У ті часи їх тільки повідомляли про відзнаки. Нагороди відновлено за ескізами відомого художника Ніла Хасевича і виготовлено за кошти меценатів та небайдужих громадян.

На жаль, як зазначили активісти, із 1100 нагороджених вдалося загалом поки встановити родичів лише половини. Серед достойників є багато тернополян – 525, однак ідентифіковано з них лише 30 відсотків. Історики кажуть, що складно виявити першоджерела про нагородження, окрім цього у багатьох документах вказується лише псевдо,  а не ім’я та прізвище. «Головне наше завдання встановити усіх відзначених мужніх борців за волю України, знайти їхніх нащадків та вручити їм нагороди», - кажуть ініціатори. До координаційної ради з вшанування пам’яті нагороджених лицарів ОУН та УПА входять понад 40 істориків, які вивчають документи та розшукують родичів.

Відзнаки будуть вручені нащадкам лицарів УПА до 75-річчя Української повстанської армії.

Перший заступник голови обласної ради Василь Деревляний наголосив на тому, що Тернопільська обласна рада оголосила 2017-ий Роком Української повстанської армії. Заплановано проведення ряд заходів в усій області, у тому числі і вручення нагород родинам лицарів УПА.

Довідково. Список лицарів золотих, срібних, бронзових хрестів заслуги та бойової заслуги УПА можна знайти в Інтернеті. До слова УПА – єдина в історії повстанська армія, яка спромоглася створити власну систему нагород і заохочень.