Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

08.06.2017

 Координаційна рада з вшанування пам’яті нагороджених лицарів ОУН та УПА розшукує їх родичів

 

У приміщенні обласної ради представили найвищі нагороди УПА – золоті, срібні, бронзові хрести заслуги та бойової заслуги.  Про нагороди, їх історію та пошук нащадків лицарів розповіли кандидат історичних наук, голова координаційної ради по вшануванню лицарів ОУН-УПА Микола Посівнич, голова правління благодійного фонду імені Петра Гудзоватого «Соловей» Андрій Гудзоватий, кандидат історичних наук Сергій Волянюк. Ці нагороди мало хто із відзначених отримав. У ті часи їх тільки повідомляли про відзнаки. Нагороди відновлено за ескізами відомого художника Ніла Хасевича і виготовлено за кошти меценатів та небайдужих громадян.

На жаль, як зазначили активісти, із 1100 нагороджених вдалося загалом поки встановити родичів лише половини. Серед достойників є багато тернополян – 525, однак ідентифіковано з них лише 30 відсотків. Історики кажуть, що складно виявити першоджерела про нагородження, окрім цього у багатьох документах вказується лише псевдо,  а не ім’я та прізвище. «Головне наше завдання встановити усіх відзначених мужніх борців за волю України, знайти їхніх нащадків та вручити їм нагороди», - кажуть ініціатори. До координаційної ради з вшанування пам’яті нагороджених лицарів ОУН та УПА входять понад 40 істориків, які вивчають документи та розшукують родичів.

Відзнаки будуть вручені нащадкам лицарів УПА до 75-річчя Української повстанської армії.

Перший заступник голови обласної ради Василь Деревляний наголосив на тому, що Тернопільська обласна рада оголосила 2017-ий Роком Української повстанської армії. Заплановано проведення ряд заходів в усій області, у тому числі і вручення нагород родинам лицарів УПА.

Довідково. Список лицарів золотих, срібних, бронзових хрестів заслуги та бойової заслуги УПА можна знайти в Інтернеті. До слова УПА – єдина в історії повстанська армія, яка спромоглася створити власну систему нагород і заохочень.