Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

18.06.2017

18 червня - День медичного працівника. Вітання голови обласної ради

Шановні медики Тернопільщини!

Дорогі колеги!

Щиросердно вітаю Вас з професійним святом від себе особисто і  від усієї обласної ради. Прийміть низький уклін за Вашу шляхетну та нелегку  працю, за виявлені мужність, добро, чуйність, за людей, котрих Ви врятували!

Ви обрали чи не найгуманнішу професію. Ваш талант, Ваші віртуозні навики дарують людям повноцінне, щасливе, радісне життя,  вселяють у них  віру  та надію, адже Ви супроводжуєте краян по житті: від першого крику новонародженого, до останнього подиху немічного, тим самим виконуєте величну місію – бережете українську націю.

Велике спасибі усім працівникам галузі: шановним лікарям, фармацевтам, медичним сестрам, фельдшерам, вченим, працівникам медичної промисловості, представникам громадських організацій!

Часто Ваша професія вимагає чималої мужності. Адже і у наш час, на жаль,  справжню відвагу виявляють лікарі, медичні сестри, фельдшери, волонтери, надаючи допомогу пораненим під кулями снайперів, артобстрілом чи бомбардуванням. Таку сміливість та самовідданість продемонстрували наші медики під час подій на Майдані, ризикують собою військові лікарі й сьогодні на Сході держави.

Розумію, відчуваю це також і сам, як важко працювати доводиться сьогодні і далеко від передової – у період реформування медичної галузі. Недарма прокльоном звучить давнє побажання «жити у часи змін». Разом з тим ми добре усвідомлюємо, що зміни у галузі охорони здоров’я вкрай необхідні. Успадкована від союзу та зруйнована трансформаційними змінами у суспільстві медицина нежиттєспроможна у нинішньому форматі. І питання не лише у ліжкомісцях чи у принципі: «гроші мають ходити за пацієнтом». Ми добре знаємо, що хірург, який оперує менше 200 разів на рік, втрачає кваліфікацію, а пологи мають прийматися у лікувальному закладі, у якому їх відбувається не менше 400 на рік, хоча у розвинутих державах цей показник  сягає далеко за 1000. Створення госпітальних округів сприятиме збереженню висококваліфікованих кадрів. Наші люди мають отримувати гідні медичні послуги у відповідних закладах, у селах мають діяти сучасні   заклади первинної меддопомоги. Безперечно, це стосується і міст,  до прикладу, в  Тернополі повинна бути розширена, добре оснащена сітка амбулаторій сімейної медицини, наближених до житлових масивів. Нам потрібно збільшити кількість карет екстреної допомоги. Також потрібно розширити мережу станцій та підстанцій «Швидкої допомоги». Поліклініки мають трансформуватися в консультативно-діагностичні центри. Багато з цього вже зроблено, багато ще потрібно зробити. Знаю, що з таким талановитим колективом медиків Тернопілля ми досягнемо значних успіхів у реформування медичної галузі.

Тож від усього  серця вітаю Вас з професійним святом і бажаю  міцного здоров’я, успіхів, наснаги, достатку. Нехай усе хороше, зроблене з душею та натхненням, повертається до Вас сторицею! Сьогодні разом із Вами  - Ваші пацієнти, їх рідні та близькі!

Щастя Вам і добра!

Голова обласної ради                                              Віктор Овчарук

.