Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

12.07.2017

Віктор Овчарук: «Адміністративно- територіальна реформа оптимізує систему управління територіями»

На цьому наголосив голова облради під час зустрічі із представниками ОБСЄ.

Очільники області – голова облради Віктор Овчарук та ОДА Степан Барна, керівниками управлінь ОДА зустрілись із представниками Івано-Франківського відділення Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Девідом Піге, новим керівником відділення, та Денешем Декани.

Під час розмови йшлося про безпекову ситуацію в області, також обговорили питання учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб, а також політичну ситуацію та реформу децентралізації.

Розповідаючи про хід адміністративно-територіальної реформи та реформи місцевого самоврядування в краї, Віктор Овчарук зазначив: «Тернопільщина найрезультативніше впроваджує реформу. На початок 2017 року в області діє 36 об'єднаних територіальних громад, які охоплюють 34% території, 27 % населення області. Загалом об'єдналося 206 міських, селищних та сільських рад (345 населених пунктів), що складає третину від загальної кількості. Ми маємо чималу кількість ефективних та самодостатніх громад, котрі за короткий термін змогли довести свою спроможність. Реформа з децентралізації дає вагомі результати -  такого перевиконання місцевих бюджетів за 25 років область ще не знала. Побачивши успіхи, так би мовити, «першопроходців», за ними потягнулись й інші громади. Таким чином, зміни в адміністративно–територіальному устрої краю ще у поточному році відбудуться фактично майже на 50 % Тернопільщини. Ми впевнені, що таке реформування адміністративно-територіального устрою – невід’ємна складова реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Саме ці зміни  оптимізують систему управління територіями, впорядковують взаємовідносини органів влади різних рівнів і  в кінцевому результаті сприяють підвищенню рівня життя громад в цілому та кожного їх члена зокрема».

Представники ОБСЄ наголосили, що ця організація є нейтральною і головне її завдання в Україні – стабілізувати ситуацію на Донбасі, моніторити перебіг реформ, захист прав людини й основних свобод  тощо.