Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

08.08.2017

Реалізація у Тернопільській області III фази Проекту ЄС/ПРООІІ
«Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

 

Відбулося засідання обласної координаційної ради з питань реалізації третьої фази спільного проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”, участь у якому взяли заступник голови обласної ради Любомир Крупа та заступник голови Тернопільської ОДА Олег Валов. Вітаючи учасників зібрання, Любомир Крупа наголосив: «Обласна рада завжди підтримувала та підтримуватиме діяльність спільного проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ). І справа тут не лише у фінансовій допомозі, хоча і це важливо. Найголовніше, що така праця спонукає громаду брати відповідальність на себе, виявляти ініціативу, дбати про добробут своїх населених пунктів. Так історично слалося, що життя громади завжди було вагомим для українця. На жаль, роки життя у союзі змістили ці пріоритети. Нині ми успішно це виправляємо. І діяльність проекту сприяє цьому».

В області завершується реалізація третьої фази спільного проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”, яка розпочалась 9 жовтня 2014 року з підписання Угоди про партнерство між Тернопільською обласною державною адміністрацією, Тернопільською обласною радою та Програмою розвитку ООН.

Для участі в Проекті МРГ-3 по основній квоті відібрано 9 районів: Бережанський, Борщівський, Гусятинський, Заліщицький, Збаразький, Кременецький, Лановецький, Підволочиський, Теребовлянський. У         Козівському районі впроваджуєся 1 мікропроект по економічному компоненту-

створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

По основному напрямку реалізовано 37 мікропроектів, які за типологією розподілились таким чином:

-   Енергозбереження в школах - 28;

-          Енергозбереження в дитсадках - 4;

-          Ремонт амбулаторій - 3;

-          Ремонт водогону - 1.

-          Вуличне освітлення,-1

Також в області впроваджується економічний напрям Проекту МРГ, по якому створено та зареєстровано 4 сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи:

«Старий млин» с. Цепів Козівського району;

«Щедрий край» с. Старий Почаїв Кременецького району;

«Дари ланів» с. Рудка Кременецького району;

«Кринички» с. Котів Бережанського району.

Загалом вони реалізували 8 мікропроектів на загальну суму 4,3 млн.грн.

Також Тернопільська область стала пілотною у впровадження мікропроекту по створенню ЦНАПу Шумської міської ради. Загальний бюджет мікропроекту - 892,5 тис. гри., з них:

-   кошти Проекту “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” - 677,2 тис. гри.;

-       кошти бюджету міської ради - 215,3 тис. гри.

Крім того поза рамками мікропроекту міська рада додатково профінансувала ремонтні роботи на суму 667 тис.гри. та закупила програмне забезпечення «Аскод» на суму 115 тис.грн. для запровадження електронного документообігу.

Зальний бюджет всіх 46 мікропроектів, реалізованих протягом 3-ої фази Проекту МРГ - 17,3 млн.грн., з яких - 11, 8 мли.гри. кошти Проекту, 3,4 млн.грн. кошти місцевих бюджетів (райони і сільські (міські, селищні) ради), 1,7 млн.грн. - кошти громад, 245 тис.грн. - кошти обласного бюджету, 37 тис.грн. - кошти спонсорів.

Всього за період реалізації Проекту ЄС/ПРООІІ «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у Тернопільській області протягом 2008-2017 років впроваджено 172 ініціативи громад.

Нагадаємо: спільний проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) з 2008 року активно діє по всій території України. Віднині 2.6 мільйони людей у понад 2000 сіл покращили своє життя через реалізацію мікропроектів щодо відновлених дитячих садків та шкіл (664), медичних пунктів (118), доступі до якісної води (ПО), охороні довкілля (9), енергозберігаючого вуличного освітлення (706). Понад 2000 місцевих ініціатив було впроваджено, понад 20,000 членів громад та 6,000 місцевих та обласних чиновників пройшли тренінги з фінансового управління та управління проектом.

Під час третьої фази Проект МРГ надається підтримка обласним та місцевим органам влади щодо поширення кращих практик та досвіду із спільного планування та подальшого поширення підходу, орієнтованого на громаду в Тернопільській області. Діяльність Проекту МРГ спрямована на відновлення базової соціальної та комунальної інфраструктури у таких пріоритетних сферах діяльності громад, як енергоефективність, охорона здоров’я, охорона навколишнього середовища, водопостачання спільно з розвитком малого аграрного бізнесу. Проект надає підтримку Уряду України у впровадженні реформ з децентралізації та поширення інноваційних підходів щодо спільного планування та сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні через центри управління знаннями та впровадження курсу в навчальні програми двадцяти університетів.

Третя фаза Проекту МРГ впроваджуватиметься протягом 2014-2018 років із загальним бюджетом 23.8 млн. євро, наданих Європейським Союзом (23 млн. евро) та ПРООН (800,000 евро). Мета Проекту - сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні шляхом зміцнення спільного управління та заохочення громадських ініціатив по всій Україні.