Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ ВИКОНАВЧИЙ АПАРАТ ПРАВОВА ДОПОМОГА ОБЛАСНИЙ КОНКУРС ПРОЕКТІВ РОЗВИТКУ ГРОМАДСЬКІ ПРИЙМАЛЬНІ ДЕПУТАТІВ ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2016-2018 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК
НАШ КРАЙ
НАШ КРАЙ ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ДЕРЖАВРНА ПРОГРАМА «ВЛАСНИЙ ДІМ» ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ДРУКАРНІ, ВИДАВНИЦТВА ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ ПРОФІЛАКТИЧНА ДЕЗИНФЕКЦІЯ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

05.09.2017

"Ми зацікавлені у співпраці з Австрійською Республікою в найрізноманітніших сферах"

Сказав заступник голови обласної ради Любомир Крупа під час зустрічі керівників області з Почесним Консулом Австрійської Республіки у Львові Маркіяном Мальським.

Відбулася зустріч заступника голови облради Любомира Крупи, заступника голови ОДА Юрія Юрика з Почесним Консулом Австрійської Республіки у Львові Маркіяном Мальським. «У нас із Австрією багато спільного, зокрема, - чималий відрізок історичного шляху, який наші народи пройшли разом. А це немало, оскільки і донині відчуваємо вплив історичної пам’яті на події сьогодення.  Минулоріч ми відзначили століття битви на горі Лисоня, де у складі австрійської армії воювали Українські Січові Стрільці. Нині там постав мілітарний пантеон, що возвеличує подвиг загиблих вояків. Неподалік є поховання загиблих австрійців. І таких місць в області чимало. Австрійську сторону мало би зацікавити відновлення звитяжного минулого австрійських військ. Не менш привабливою є співпраця у освітній та культурній сферах. Ми могли б попрацювати для організації студій чи практик наших студентів у Австрії. Проте, звичайно, не менш важливою є спільна робота в галузі економіки, зокрема, - у сільському господарстві. Вже сьогодні поряд із великими агрохолдингами ми готові організовувати середні та невеликі агровиробництва за участю австрійських підприємців, це ж стосується і переробки». Також Любомир Крупа розповів про те, що обласна рада виділила кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації на реконструкцію палацу графа Бадені, що в Коропці, та запропонував Маркіяну Мальському донести цю інформацію до австрійської сторони.  «Можливо, австрійські бізнесмени захочуть долучитись до відновлення палацу, оскільки граф був знаним австрійським державним діячем», - сказав заступник голови обласної ради.

Почесний Консул Австрійської Республіки у Львові Маркіян Мальський подякував представникам обласної влади та повідомив про свої бачення на напрямки можливої співпраці. Зокрема поінформував про  австрійське товариство "Чорний хрест", яке займається пошуками місць поховань австрійських вояків часів Першої світової війни та організовує опіку, відновлення та впорядкуванням військових поховань на місцях боїв у різних державах, у тому числі в Україні.  Почесний консул також зазначив, що можлива зацікавленість австрійців у організації туристичних турів, адже Галичина, а це частина Тернопілля, за  Франца Йосифа – розвивалось найдинамічніше. Період із 1772 року, коли Галичина увійшла до складу імперії Габсбургів, до Першої світової війни, став її міфологізованим "Золотим віком" – і попит на цей образ лише зростає. Маркіян Мальський наголосив на інтересі в Австрії у виробництві екологічно чистих продуктів.

Підбиваючи підсумки зустрічі, учасники підкреслили, що працюватимуть над  розвитком та поглибленням співпраці.