Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

09.10.2017

На Козівщині презентували історичну реконструкцію бою  УПА

З нагоди 75-річчя створення ОУН-УПА 7-8 жовтня відбулися святкування у селі Бишки Козівського району, яке вважається столицею воюючої України, є центром Бишківської республіки, до якої належало п’ять районів. Там налічувалося до 12 тисяч воїнів УПА. Також там була штаб-квартира генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича.

У неділю до привітань жителів села та вручення посмертних нагород людям, які віддали життя за Україну, долучилися голова обласної ради Віктор Овчарук, його перший заступник Василь Деревляний, заступник голови ОДА Юрій Юрик та керівництво району.

 «Від усієї обласної ради у цей урочистий день щиросердно вітаю із святом усіх, хто був дотичний до героїчної УПА, хто ціною власного життя виборював незалежність України. Низький уклін вам за це. Вітаю дітей та родину славних вояків, усю громадськість. Висловлюю подяку усім, хто доклав зусиль і праці для організації урочистостей. Село Бишки має неймовірно славну історію. Дух патріотизму та любові до України тут піднімав на боротьбу ще із польськими окупантами, неодноразово тут бували лідери ОУН-УПА, мешканці села віддавали свої життя за свободу і незалежність. Доземний уклін цій землі.

Ми – народ, який усьому світу показав свою волелюбність, власну гідність, відданість демократичним ідеалам. На подив розміреному, поміркованому, з уставленим побутом Заходу, на повне нерозуміння захланного, жорстокого та голодного агресора українці довели, що суверенне, цивілізоване майбутнє дітей для нас не просто надважливе, за нього варто віддати власне життя.

Нинішні герої – гідні спадкоємці дідів та прадідів, які боролись за незалежність України. Крізь роки пройшла жага наших людей до свободи. Ми горді своєю минувшиною, ми впевнені у нашому майбутньому, і тому ми - непереможні!», - наголосив Віктор Овчарук.

Після урочистостей усі учасники дійства мали змогу долучитися до висадження дерев у саду, приуроченому 75-ій річниці УПА, перегляду історичної реконструкції бою УПА та тематичного концерту повстанської та патріотичної пісні.