Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ ВИКОНАВЧИЙ АПАРАТ ПРАВОВА ДОПОМОГА ОБЛАСНИЙ КОНКУРС ПРОЕКТІВ РОЗВИТКУ ГРОМАДСЬКІ ПРИЙМАЛЬНІ ДЕПУТАТІВ ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2016-2018 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК
НАШ КРАЙ
НАШ КРАЙ ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ДЕРЖАВРНА ПРОГРАМА «ВЛАСНИЙ ДІМ» ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ДРУКАРНІ, ВИДАВНИЦТВА ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ ПРОФІЛАКТИЧНА ДЕЗИНФЕКЦІЯ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

13.10.2017

Голова обласної ради відвідав ветеранів ОУН УПА у Збаражі

Напередодні відзначення 75-ої річниці створення УПА голова обласної ради Віктор Овчарук разом із головою Збаразької районної ради Світланою Боднар та мером міста Романом Полікровським, відвідав домівки ветеранів ОУН-УПА та вручив їм подяки із грошовими винагородами.

Старенькі радо зустріли гостей і з болем в серці та сльозами на очах розповіли пронизливу історію своїх нелегких випробувань.

 

Стефанія Ангел. Реабілітована, активний учасник боротьби за незалежну, вільну Україну, член Братства з часу утворення, свого часу брала активну участь у всіх громадських заходах.

Зараз 86-ти літня пані Стефанія прикута до ліжка, через страшні набряки на ногах жінка не може підвестись навіть до вікна власної кімнати. Досі згадує, як у 16-ти літньому віці, їй, вигнаній до Сибіру, видали гумові чоботи, що примерзали до ніг, як віддала останню перину жінці, що пообіцяла допомогти у втечі, як потім накривалася куфайками, аби не замерзнути вночі. У таких страшних умовах жінці вдалось не лише вижити, а й створити сім’ю, народити дітей. Зараз пані Стефа проживає з донькою та зятем, радіє, що живе у власному затишному домі, але шкодує, що не може вийти за межі кімнати.

Ганна Лінько. Колишня зв’язкова і розвідниця УПА. Пройшла медичний вишкіл у підпіллі. Мала псевдо «Лілея». 1949-го року пані Ганну заарештували у Львові. Тортури, які тривали чотири місяці, стали для неї найболючішою згадкою: тілом тоді ще неповнолітньої дівчини жорстоко кидали об стіни, вимагаючи зізнатись та видати побратимів. Потім вона була засудженою до 10 років виправно-трудових таборів і п’яти років позбавлення громадянських прав. У таборі суворого режиму познайомилась з майбутнім чоловіком Трохимом Ліньком на псевдо «Граб». Звільнена у квітні 1955-го.

Зараз, у свої 93 роки, жінка активно займається громадськими справами, на все має свій незалежний погляд і радіє, що, перебуваючи на межі життя і смерті, не видала нікого зі своїх і залишилася живою.

Стефанія Голинська. У 20-річному віці арештована за доносом у зв’язках з бандерівським підпіллям. Досі з трепетом у душі згадує пережите у Чортківській тюрмі, особливо дівчину вражали масові щоденні розстріли юнаків та чоловіків:

«…жити хотіли всі, але жоден не заплакав, тільки, проходячи коридором, називав своє прізвище і викрикував, що жертвує життям заради України…»

Пані Стефа зберегла надзвичайно позитивне ставлення до життя, своїм гумором майстерно прикриває те, що наболіло на серці. Незважаючи на вік (92 роки), вона добре обізнана у сучасних політичних подіях, бере активну участь у громадських справах міста.

Впродовж бесіди сивочола патріотка неодноразово закликала поважних гостей любити Україну, працювати на благо держави і найбільше пам’ятати про тих, хто зараз боронить її незалежність на Сході.