Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ ВИКОНАВЧИЙ АПАРАТ ПРАВОВА ДОПОМОГА ОБЛАСНИЙ КОНКУРС ПРОЕКТІВ РОЗВИТКУ ГРОМАДСЬКІ ПРИЙМАЛЬНІ ДЕПУТАТІВ ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2016-2018 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК
НАШ КРАЙ
НАШ КРАЙ ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ДЕРЖАВРНА ПРОГРАМА «ВЛАСНИЙ ДІМ» ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ДРУКАРНІ, ВИДАВНИЦТВА ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ ПРОФІЛАКТИЧНА ДЕЗИНФЕКЦІЯ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

14.10.2017

Луни повстанського краю зібрали в Антонівцях , що на Шумщині, гостей із усієї області та різних куточків України

 

13, 14 жовтня на свято Покрова Пресвятої Богородиці, у День захисника України  у музеї просто неба «Табір ВО УПА «Волинь-Південь» зі всієї області та інших регіонів України з’їхались активні громадяни, щоб вшанувати  75-ту річницю створення Української Повстанської Армії.

14 жовтня урочисті заходи розпочались із  літургії в повстанській каплиці.
Тут освятили  алею пам’яті та слави, повстанські ікони.
На місцевому повстанському цвинтарі відправили панахиду.

Звертаючись до учасників фестивалю «Луни повстанського краю», голова обласної ради Віктор Овчарук наголосив: «Символічно, що нинішні урочини відбуваються на цій святій землі, щедро политій кров’ю героїв. Адже саме  в Антонівцях на початку квітня 1943 року було створено штаб УПА «Південь». Згодом його ще називали «Антонівською республікою», оскільки це була перша військова база українських упістів на Волині з досконалою логістикою. 
Саме на місці, де зараз капличка, стояла повстанська капличка. Тут вояки сповідалися, звідти йшли в рейди, тут їх хоронили.  Сплив час, після тих років пройшло чимало подій, та пам’ять про нелегку підпільну боротьбу не знищити. Ми поклоняємося звитязі наших героїв, хочемо, щоб наші діти перейняли їх мужність та вірність Україні».

Віктор Овчарук разом із Степаном Барною вручили нагороди родинам героїв УПА - хрести бойових заслуг. Привітали гостей також депутати Верховної Ради  України Тарас Юрик та Ігор Мосійчук, і депутат обласної ради Богдан Яциковський.

Усіх присутніх захопили реконструкція бою та
повстанські пісні у виконанні аматорських та професійних колективів,  презентації фільмів та книг.

Організатори фестивалю ставили собі за мету надати можливість кожному його учаснику в ході історичної реконструкції відчути себе повстанцем і пізнати тогочасний побут - пройти блок-пости і повстанські дозори, долучитись до історичних вишколів,   озброїтись історичною, краєзнавчою  та патріотичною літературою від ЛІТБАТУ,   ознайомитись з раритетними документами ОУН-УПА в штабі та пресовій кімнаті,   спробувати себе в патріотичних та спортивних змагах,   відвідати реставровані об’єкти повстанського табору (пекарню, конюшню, криївку тощо). Безперечно, відтворити атмосферу минулого організаторам вдалося.