Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ ВИКОНАВЧИЙ АПАРАТ ПРАВОВА ДОПОМОГА ОБЛАСНИЙ КОНКУРС ПРОЕКТІВ РОЗВИТКУ ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2016-2018 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК
НАШ КРАЙ
НАШ КРАЙ ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ДЕРЖАВРНА ПРОГРАМА «ВЛАСНИЙ ДІМ» ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ДРУКАРНІ, ВИДАВНИЦТВА ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ ПРОФІЛАКТИЧНА ДЕЗИНФЕКЦІЯ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

26.10.2017

Методичні основи географічних досліджень в контексті діяльності Малої академії наук України

http://man.te.ua/  

Саме ця тема стала предметом обговорення, навчання та співпраці учасників науково-практичного семінару, організованого і проведеного 24 жовтня 2017 року Тернопільським обласним комунальним територіальним відділенням Малої академії наук України за сприяння географічного факультету Тернопільського національного педагогічного університету ім. В.Гнатюка.
Для участі у семінарі запрошено керівників секцій, викладачів, вчителів географії загальноосвітніх навчальних закладів, наукових керівників, які здійснюють підготовку учнів до захисту науково-дослідницьких робіт, методистів.
У семінарі взяв участь декан факультету, кандидат географічних наук, доцент ТНПУ ім. В.Гнатюка Кузишин А.В. який, звертаючись до учасників зібрання, надав великого значення проведенню таких заходів, адже поєднання науки і практики дає гарантії успіху та сприятиме кращим досягненням юних науковців в галузі географії, підкреслив важливу і вагому роль університету у підвищенні статусу географічної науки.
Важливі і невідкладні завдання щодо активізації науково-дослідницької діяльності поставила перед керівниками секцій географії, геології та гідрології директор обласного територіального відділення МАН України Мигайчук О.М. Усіх учасників семінару ознайомила із результатами наукових досягнень учнів-членів МАН за останні три роки та відзначила важливу роль знань з базових навчальних дисциплін для участі у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.
Географів-практиків зацікавила презентація про життєвий і науковий шлях Степана Рудницького, яку підготували доктор географічних наук, професор Заставецька Л.Б. та аспірантка Карач Т. в рамках відзначення 140-ї річниці від дня народження фундатора української географії С.Рудницького. Крім того, професор Заставецька Л.Б. охарактеризувала загальні підходи до написання науково-дослідницьких робіт, ознайомила вчителів із новітніми методами ведення досліджень і узагальнення їх результатів.
Цікаві, актуальні і пріоритетні теми наукових досліджень в галузі географії стали предметом обговорення: природа, населення, суспільство. Про конструктивно-географічні дослідження, природно-господарські аспекти і різні види природокористування вела мову кандидат географічних наук, доцент Питуляк М.Р. Науковець зауважила, що у даний час найбільш затребуваними є прикладні дослідження, рекомендувала орієнтувати юних дослідників на вивчення раціонального землекористування, стан ведення водного господарства, розвиток заповідних територій, проблеми інвентаризації і кадастру природних ресурсів, ландшафтознавство та рекреаційні дослідження. Методи і форми роботи з учнями під час наукових досліджень були продемонстровані кандидатом географічних наук, доцентом Питуляком М. В. на прикладі проведення занять у літніх профільних школах. Велике значення у дослідницькій роботі науковець відводить картографічним умінням учнів.
Вчитель-методист Тернопільської Української гімназії ім. І.Франка Сампара О.В., поділилися досвідом проведення науково-пошукової роботи, відзначила важливу роль наукового товариства учнів «До глибин» у розвитку творчої активності юних дослідників.
На заключному етапі семінару заступник директора обласного відділення МАН України Штука С.В. узагальнила опрацьовані теми, поєднала їх із здобутками та перспективами роботи наукового відділення «Науки про Землю», відзначила роль мотивації науково-дослідницької роботи у творчому зростанні юного науковця.
Для учасників семінару підготовлено пакет методичних рекомендацій з опрацьованих питань.