Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ ВИКОНАВЧИЙ АПАРАТ ПРАВОВА ДОПОМОГА ОБЛАСНИЙ КОНКУРС ПРОЕКТІВ РОЗВИТКУ ГРОМАДСЬКІ ПРИЙМАЛЬНІ ДЕПУТАТІВ ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2016-2018 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК
НАШ КРАЙ
НАШ КРАЙ ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ДЕРЖАВРНА ПРОГРАМА «ВЛАСНИЙ ДІМ» ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ДРУКАРНІ, ВИДАВНИЦТВА ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ ПРОФІЛАКТИЧНА ДЕЗИНФЕКЦІЯ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

08.11.2017

Місцями героїки та скорботи Першої світової війни
http://www.centr-tur.te.ua/

   

Як повідомили у Тернопільському обласному комунальному центрі туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді: упродовж осінніх канікул вихованці гуртків «Юні краєзнавці» та «Джура» (керівники – Михайло Фалінський, Василь Вовк) провели навчально-тренувальний збір-похід по території Бережанщини.
Більше 75 км по селах Бережанського краю промандрували гуртківці, де відвідали історико-культурні, духовні та природні пам’ятки у селах Посухів, Лісники, урочище «Рай», село Гутисько, село Підвисоке та місто Бережани і його околиці.
Гуртківці під час заходу проводили дослідження, описували факти героїко-історичного минулого Першої світової війни, відвідали кладовища УСС в с.Посухів, Лісники, пройшли хресною дорогою до усипальниці Ісуса Христа, реконструйованої у глибині каменю, братську могилу УСС з місця останнього спочину двохсот офіцерів турецької армії, які воювали у складі союзних військ на боці Австрії в с.Гутисько. Ознайомилися з історичним монументом українцям, депортованим з Польщі 1945-46 років. Загальним акордом заходу було сходження на гору стрілецької слави Лисоню. Гуртківці дослідили історичні факти, що бої на г.Лисоня між російськими військами та австрійською армією, у складі якої воювали українські січові стрільці тривали впродовж серпня-вересня 1916 року. У боях загинуло 28 старшин, 81 стрілець, 293 вояків поранено. На г.Лисоня підсумком збору-походу стали слова В.Стуса: «…Ми ще повернемось, обов’язково повернемось, бодай – ногами вперед, але: не мертві, але: не переможені, але: безсмертні!»