Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ ВИКОНАВЧИЙ АПАРАТ ПРАВОВА ДОПОМОГА ОБЛАСНИЙ КОНКУРС ПРОЕКТІВ РОЗВИТКУ ГРОМАДСЬКІ ПРИЙМАЛЬНІ ДЕПУТАТІВ ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2016-2018 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК
НАШ КРАЙ
НАШ КРАЙ ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ДЕРЖАВРНА ПРОГРАМА «ВЛАСНИЙ ДІМ» ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ДРУКАРНІ, ВИДАВНИЦТВА ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ ПРОФІЛАКТИЧНА ДЕЗИНФЕКЦІЯ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

09.11.2017

 

9 листопада — День української писемності та мови 

Шановні краяни!

              Вітаю вас із Днем української писемності та мови. Наша мова та література є нетлінним скарбом століть. Це - цінність, що передається від покоління до покоління, об’єднує минуле і прийдешнє.

Тисячоліттями плекала мову наша земля.  Дедалі більше вкладав народ свою душу і водночас формував мову, філігранно викохуючи її. Недарма українську мову вважають чи не наймилозвучнішою в світі на рівні з італійською.

Разом з тим, досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови призводить до смерті її носія. Ліна Костенко застерігає: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову». Тож втрата мови рівноцінна  зникненню народу. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою – сильною і високорозвиненою стає нація і держава.

 Уся  історія нашого народу доводить величну місію рідної мови в утвердженні української державності.  Із сивої глибини віків бере початок наша мова. Вона була ще до того, як українські князі почали об’єднувати руські землі.

            ЇЇ розвиток – це тернистий шлях боротьби, як і боротьби самого народу. Багато жорстоких століть пережила невмируща українська мова, мужньо витерпівши наругу і найлютіших царських сатрапів і своїх панів та підпанків. Перетерпіла вона і дикунський циркуляр царського міністра Валуєва, який заборонив друкувати книги українською мовою, окрім художніх, і ганебний Емський указ 1876 року, і радянські декрети.  Загалом нараховують 22 заборони української мови, 8 з них – у радянський час.            

         Нині ми маємо докласти багато зусиль, щоб наша мова заграла новими барвами, стати на захист її чистоти та благочинності. Вивчаймо її, читаймо і вчімося, бо невігластво і ниций суржик – не менші вороги української мови, ніж зайди та колонізатори. Тож любімо рідну мову, пам’ятаймо Божі настанови: «Першим було слово».

 

Голова Тернопільської обласної ради                   Віктор Овчарук

 

Свято - День української писемності та мови було встановлено в нашій країні 9 листопада 1997 року, щоб ще раз підкреслити неоціненну роль мови у становленні нації.