Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

12.06.2018

Засідання круглого столу з питань розвитку сільськогосподарських кооперативів для громад Тернопільської області

https://velykogaivska-gromada.gov.ua/ 


Нещодавно в селі Скоморохи Бучацького району на базі відпочинкового комплексу «Над Стрипою» проводилося засідання круглого столу з питань розвитку сільськогосподарських кооперативів для громад Тернопільської області – учасників Програми DOBRE. На дане засідання були запрошені засновники та члени сільськогосподарських кооперативів зі всієї території області, представники органів місцевого самоврядування, а також усі, хто зацікавлений у створенні власних кооперацій. Від Великогаївської сільської ради у заході приймав участь начальник юридичного відділу сільської ради Михайло Лисиканич.
У перший день засідання круглого столу програмним консультантом Програми DOBRE Ігорем Стефанівим було доведено до відома учасників заходу інформацію про місце кооперації в системі місцевого економічного розвитку, законодавчу базу та передумови створення кооперативів в ОТГ Тернопільсько області, проведено аналіз процесу розвитку кооперативного руху в Україні та у нашому регіоні, описано основні етапи створення та налагодження роботи кооперативу, можливості Програми DOBRE для організації навчань та обміну досвідом у створенні кооперативів.
Наступним перед присутніми виступив голова сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Бучацький екопродукт» Олег Грицак, який поділився із учасниками заходу власним досвідом у діяльності кооперативу. Після цього усі вирушили в сусідні села, щоб оглянути пункти прийому молока СОК «Бучацький екопродукт» та на власні очі побачити один із аспектів його роботи.
Про можливості отримання державної підтримки для сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів у 2018 році розповів представник Департаменту агропромислового розвитку Тернопільської облдержадміністрації Василь Кічак.
Директор Благодійного фонду Агрохолдингу «Мрія» Василь Мартюк провів презентацію на тему: «Кооперація як один із ключових інструментів для комплексного розвитку агропромислового сектору».
Після цього власним досвідом у створенні та діяльності сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів ділилися голова КО «Файні ґазди» Ігор Велиган, голова СОК «Кринички» (Бережанський район) Василь Олексюк, представник Західно-українського ресурсного центру Дмитро Якимець (щодо СОК «ЕКОМ» с. Чесники Івано-Франківської області).
Насамкінець виконавчий директор асоціації органів місцевого самоврядування «Агенція розвитку громад Буковини» Неля Малько на прикладі СОК «Добрі ґазди» розповіла про значення кооперативів в економічному розвитку громади.
Після цього із новими знаннями та ідеями учасники круглого столу вирушили до власних громад.