Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

11.10.2018

Про пріоритети гендерної політики розмовляли
під головуванням Віце-прем'єр-міністра України Іванни Климпуш-Цинцадзе

 

Сьогодні, 11 жовтня в Тернопільській області відбулась міжрегіональна нарада з питань гендерної рівності за участі Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе та заступників профільних міністерств, представників органів місцевої влади, експертів і тренерів із громадських та міжнародних організацій, які адвокатують тему рівності чоловіків. У нараді взяли участь фахівці з різних регіонів України.

Про основні аспекти гендерної рівності в Тернопільській області розповів голова обласної рад Віктор Овчарук:

"Нині ми активно працюємо у впровадженні гендерної рівності, а не лише декларуємо її засади, активно виступаємо проти насильства проти жінок. У нас діє, прийнята обласною радою, обласна цільова соціальна програма підтримки сім’ї та протидії домашньому насиллю на 2017-2020 роки. В обласній раді створено міжфракційне депутатське об’єднання «Рівні можливості» з метою поліпшення становища жінок у суспільстві, активізації суспільного діалогу щодо забезпечення ґендерної рівності в різних сферах суспільно-політичного життя краю. Об’єднання діє на принципах самоврядування.

Загалом в обласній раді з 64 депутатів – семеро жінки. Разом з тим у виконавчому апараті  Тернопільської обласної ради працює 31 жінка та 15 чоловіків. Із 17 районних рад Тернопілля троє очолюють жінки. У п’ятьох ОТГ головами обрано також жінок. Кількість жінок та чоловіків депутатів ОТГ - всього 909, з них - 328 жінок, 581- чоловіків.

Натомість у всіх містах обласного значення радами керують чоловіки.

Розуміємо, що маємо прагнути до поліпшення гендерного паритету. Проте це не лише наша тенденція. У тих же країнах - членах ЄС, де вже відносно давно відбувся суттєвий прогрес щодо усунення гендерних нерівностей на законодавчому рівні, у повсякденному житті реалізація жінками і чоловіками своїх рівних прав все ще стикається з проблемами. Тут також спостерігається нижча представленість жінок у гілках влади, тобто ще має місце структурна гендерна нерівність.

Відтак ми прагнемо інтегрувати принцип гендерної рівності у свою діяльність, яка має прямий і непрямий вплив на життя жінок і чоловіків. Переконаний, що з часом ми досягнемо успіху".

“Я дуже вдячна за можливість зібратися на регіональну нараду з питань забезпечення рівності прав чоловіків і жінок в контексті гендерної політики. Я вдячна голові ОДА Степану Барні та голові облради Віктору Овчаруку за те, що погодилися приймати наше зібрання західних областей на Тернопіллі”, – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.