Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

08.11.2018


Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека оновила віртуальну виставку до Дня української писемності та мови "У пошуках слова"

http://www.library.te.ua/  

Володіння словом здавна вважалося високим мистецтвом. Кожна людина бере участь у великому та безперервному процесі народження слова, вкладаючи в нього силу свого духу. Свіжою думкою, несподіваним образом мовець засвідчує рівень своєї культури. Ключ до мовних скарбів — у фантастичній лексичній щедрості соковитої та барвистої української мови — у словнику.
Сучасна лексикографія пропонує багато видів словників, які успішно використовуються в тій чи іншій галузі людської діяльності, серед них — тлумачні, словотворчі, морфемні, етимологічні, орфографічні та інші. Одні розкривають походження та значення слів, відзначають звукові зміни, яких зазнало слово, інші інформують про правильну вимову або вказують на особливості творення. Об’єднує словники одне — їм належить важлива роль у розвитку національної духовної культури. І справді, що здатне більше, ніж словник, підвищити комунікативну культуру? Тому їх заслужено називають супутниками цивілізації. М. Рильський слушно зауважував: «Неможливо уявити собі культурну людину, яка б не мала потреби в словнику, ніколи не заглядала до нього, ніколи ним не користувалась».
Пропонуємо Вашій увазі віртуальну виставку «У пошуках слова», на якій представлено словники української мови із фонду Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки. Робота з ними формує лексикографічну компетенцію, сприяє досконалому оволодінню мовою, зокрема її ресурсами — мовними засобами.

http://library.te.ua/virtualyn-vistavki/2015-findword/