Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

09.11.2018

9 листопада — День української писемності та мови

Шановні краяни! 

Сьогодні -  День української писемності та мови. Це свято було встановлено в нашій країні 9 листопада 1997 року, щоб ще раз підкреслити неоціненну роль мови у становленні нації. Нетлінним скарбом століть називають національну мову і літературу —цінністю, що передається від покоління до покоління, що об’єднує минуле й прийдешнє. Мова — живий організм, вона розвивається за своїми законами, а тому треба у чистоті берегти її, трепетно і ніжно ставитись до неї, бо  - це серце нації.  Уся  історія нашого народу доводить величну місію рідної мови в утвердженні української державності.

Із сивої глибини віків бере початок наша мова. Вона була ще до того, як українські князі (починаючи від Аскольда та Діра) почали об’єднувати руські землі.

ЇЇ розвиток - це тернистий шлях боротьби. Багато жорстоких століть пережила невмируща українська мова, мужньо витерпівши наругу і найлютіших царських сатрапів та посіпак шляхетно-панських, і своїх панів та підпанків. Перетерпіла вона і дикунський циркуляр царського міністра Валуєва, який заборонив друкувати книги українською мовою, окрім творів художніх, і ганебний Емський указ 1876 року. Загалом нараховують 22 заборони української мови, 8 з них - у радянський час.

 На жаль, і сьогодні підступний агресор у своїх брехливих гаслах використовує питання мови. Та, маючи досвід попередніх поколінь, ми твердо стоїмо на її захисті. 6 листопада під час ІІ пленарного засідання Х сесії обласна рада прийняла рішення «Про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Тернопільської області».

Ми стоїмо на захисті найбільшого багатства нашого народу – української мови. Бо безсловесний народ, бездуховний перетворюється на раба.            Тож любімо рідну мову, вивчаймо її, читаймо і вчімося, бо невігластво і ниций суржик – не менші вороги української мови, ніж зайди та колонізатори. Як пожеттєве гасло візьмімо слова українського класика Пантелеймона Куліша: «Єдиний скарб у тебе - рідна мова, заклятий для сусіднього хижацтва. Вона твого життя міцна основа, певніша над усі скарби й багатства».Голова Тернопільської обласної ради                             Віктор Овчарук