Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

22.11.2018

Тему "Гендерна рівність та стереотипи. Чоловік та Жінка. Які ми є насправді?" обговорили у Тернопільському обласному комунальному територіальному відділенні Малої академії наук України

http://man.te.ua/  
Ми живемо у соціумі в якому гендерне виховання стає важливою складовою не лише сучасної освітньої системи, а й повсякдення. Процес засвоєння людиною соціальних ролей, визначених для неї суспільством від народження, залежно від того, чоловіком чи жінкою вона народилася, норми та правила поведінки, що ґрунтуються на традиційних очікуваннях, пов'язаних зі статтю суттєво різняться та активно змінюються із часом.
Гендерна рівність є фундаментальним правом та необхідною умовою досягнення цілей зростання, соціальної єдності та демократії сучасного суспільства. Тим не менше, певна нерівність продовжує існувати і може поглиблюватися, якщо освіта, навчання та культура продовжуватимуть поширювати гендерні стереотипи. Для того, щоб студенти успішно навчалися, стали впевненими особистостями, відповідальними та активними громадянами, необхідно приділяти увагу забезпеченню гендерної рівності, паритетному позитивному ставленню до дівчат та хлопців, а також розширенню знань студентів із гендерних питань.
Саме з такою метою слухачам секції «Етнологія» було проведено лекцію-дискурс на тему: «Гендерна рівність та гендерні стереотипи». Під час цікавої дискусії, присутні разом із лектором – Мацко Н. С. розглянули питання гендерних ролей, поширених у соціумі міфів й стереотипів, шляхів та способів подолання останніх.
Робота над проблемними ситуаціями, полеміка й дискусії перетворили позаурочний захід на пізнавальне й захопливе навчальне заняття. По його закінченні студенти дійшли висновку про те, що традиційний стереотип виховання через вплив родини, засоби масової інформації, освіту, рекламу, ровесників формує такі рольові орієнтації, цінності та психологічні якості юнаків і дівчат, які через розходження між статями, часто або перебільшуються, або нівелюються. У підсумку, всі присутні погодилися з тезою про те, що сучасне українське суспільство не може бути повною мірою демократичним, якщо в ньому зберігаються будь-які форми дискримінації, в тому числі й гендерної.