Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ ВИКОНАВЧИЙ АПАРАТ ПРАВОВА ДОПОМОГА ОБЛАСНИЙ КОНКУРС ПРОЕКТІВ РОЗВИТКУ ГРОМАДСЬКІ ПРИЙМАЛЬНІ ДЕПУТАТІВ ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2016-2018 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК
НАШ КРАЙ
НАШ КРАЙ ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ДЕРЖАВРНА ПРОГРАМА «ВЛАСНИЙ ДІМ» ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ДРУКАРНІ, ВИДАВНИЦТВА ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ ПРОФІЛАКТИЧНА ДЕЗИНФЕКЦІЯ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

14.01.2019

Як Борщівщина маланкувала. Фоторепортаж

У селах Устя та Горошова, відзначили свято Маланки. Напередодні Старого Нового року, на Щедрий вечір,  тут влаштовують народні гуляння з колядками та концертами. По-особливому дійство відбувається у Горошовій. Місцеві мешканці не тільки дотримуються автентичних традицій, а й водночас влаштовують тут парад рухомих оригінальних скульптур, подивитися на який приїжджають гості з багатьох регіонів України. Та все ж одне з найголовніших дійств – це обрання Маланки. Цьогоріч  Маланок було дві. Цю почесну місію виконують хлопці,  і мають вони непросте завдання – обійти оселі усіх незаміжніх дівчат з піснями та танцем.

Привітав зі святом учасників та гостей свята Маланки  голова обласної ради Віктор Овчарук. «Сьогодні – особливий день на Борщівщині. Упродовж століть у цих моїх рідних батьківських краях відзначають свято Маланки. Незважаючи на жодні заборони під час тоталітарних режимів,  тут підтримували і зберегли один з найцікавіших обрядів нашої культури у час новорічно-різдвяних свят. Вдячний усім, хто так ретельно зберігає традиції та обряди нашого народу, хто з любов’ю їх розвиває. Переконаний, що  культурних традицій потрібно дотримуватися. У них ми черпаємо сили, як у мові, пісні, вишиванці. Нині ж маємо подбати про те, щоб передати ці звичаї дітям та онукам. Саме тому збереження культурної спадщини та традицій – одне з пріоритетних завдань. Зберігаючи, відновлюючи, розвиваючи автентичні традиції, ми виховуємо гідних громадян та патріотів, водночас робимо наш регіон туристично привабливим, що у свою чергу сприяє і економічному зростанню, і залученню інвестицій. Висловлюю щиру подяку від обласної ради та від себе особисто своїм землякам - організаторам та учасникам фестивалю. Ви робите надзвичайно важливу справу для Тернопілля, для популяризації краю не тільки в Україні, а й у світі! І саме ці маланкування відкривають на Тернопільщині фестивальний сезон».

За збереження та популяризацію народних традицій Віктор Овчарук відзначив краян грамотами Тернопільської обласної ради та обласної державної адміністрації.

Вітав краян зі святом і народний депутат Олег Барна, районна влада та очільник Мельнице-Подільської ОТГ.