Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ ВИКОНАВЧИЙ АПАРАТ ПРАВОВА ДОПОМОГА ОБЛАСНИЙ КОНКУРС ПРОЕКТІВ РОЗВИТКУ ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2016-2018 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЄКТИ І ГРАНТИ
НАШ КРАЙ
НАШ КРАЙ ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ДЕРЖАВНА ПРОГРАМА «ВЛАСНИЙ ДІМ» ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ДРУКАРНІ, ВИДАВНИЦТВА ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ ПРОФІЛАКТИЧНА ДЕЗИНФЕКЦІЯ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

22.01.2019

На території Хмельниччини жителі кількох областей відзначили День Соборності

Міжобласні заходи відбулися на межі з Тернопільщиною, у селі Гуків Чемеровецького району біля пам’ятного знаку головнокомандувачу УПА Роману Шухевичу. Участь в урочистостях взяли очільники Тернопільської, Хмельницької та Львівської областей, народні депутати України, представники громад з різних куточків України.

За традицією представники Тернопільщини та Хмельниччини зустрілися на мосту через Збруч, що символізує єднання українських земель, колись розділених цією рікою.

Громадськість вшанувала пам’ять Романа Шухевича та усіх борців за незалежність і соборність нашої держави.

«Ми вшановуємо одну із найважливіших, визначальних подій в історії нашої держави – 100-річчя проголошення Акту Соборності українських земель. 1919 року в цей самий день на Софіївській Площі в Києві було проголошено злуку УНР і ЗУНР. Українські землі об’єдналися у єдину державу, - наголосив на урочистостях голова обласної ради Віктор Овчарук. -  «Сповнилися відвічні мрії, для яких жили й за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна Республіка» — такі слова пролунали століття тому в Києві. Найголовніший урок цієї історичної події у тому, що тільки у єдності ми зможемо побудувати справді міцну, єдину і соборну державу. Адже національна єдність є не тільки базовою цінністю, а й обов’язковою передумовою успішного спротиву зовнішній агресії.  Вшануймо сьогодні усіх, хто долучився до творення єдиної, суверенної, незалежної  України. Віддаймо шану тим, хто і нині на східних рубежах дає гідну відсіч усім ворогам України. Тож усіма помислами та працею рук своїх служімо справі утвердження суверенної та неподільної держави».

Присутні також взяли участь у відкритті пам’ятного знаку з нагоди 100-річчя проголошення Акту злуки УНР і ЗУНР.

Очільник Львівської обласної ради Олександр Ганущин вручив відзнаки Львівської обласної ради «100-річчя від дня проголошення ЗУНР». Серед нагороджених - тернополянин Микола Лазарович, учасник бойових дій, доктор політичних наук, історик, професор Тернопільського національного економічного університету, автор книг про січове стрілецтво та події на сході.

У рамках відзначення 100-річчя проголошення акта Злуки сьогодні у Гукові був встановлений рекорд - найбільша кількість державних прапорів на одній локації, а саме 2,5 тисячі.