Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0352) 52-21-05
e-mail: ovm@reg-adm.gov.te.ua
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ ВИКОНАВЧИЙ АПАРАТ ПРАВОВА ДОПОМОГА ОБЛАСНИЙ КОНКУРС ПРОЕКТІВ РОЗВИТКУ ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2016-2018 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЄКТИ І ГРАНТИ
НАШ КРАЙ
НАШ КРАЙ ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ДЕРЖАВНА ПРОГРАМА «ВЛАСНИЙ ДІМ» ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ДРУКАРНІ, ВИДАВНИЦТВА ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ ПРОФІЛАКТИЧНА ДЕЗИНФЕКЦІЯ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

26.02.2019

Врятовані скарби

У виставковому залі Художнього музею відкрито виставку реставрованих творів «Врятовані скарби». В експозиції – 20 живописних полотен і три скульптури з фондів музею, які були відновлені  художниками-реставраторами.

Музейна реставрація – складний і кропіткий процес збереження артефактів, які через неналежні умови зберігання зазнали забруднення або пошкодження. Реставрація передбачає всебічне наукове дослідження експонату, детальне вивчення технологій і засобів його створення. Лише обережне втручання в авторський матеріал і використання всіх можливих засобів консервації та збереження оригіналу дає можливість повернути експозиційний вигляд навіть дуже пошкодженим творам.

За час діяльності   Художнього  музею,  в різні роки тут працювали сім художників - реставраторів, які повернули до життя 89 предметів станкового живопису та іконопису.

Започаткував реставраційну справу в музеї Діонізій Шолдра, уродженець Тернополя, який повернувся з Нью-Йорку (США)  і у  1993-95 рр. був завідувачем реставраційної майстерні.  На його рахунку п’ять  відновлених картин, одна з яких – В. Маковскій «Портрет старої» (1875) представлена для огляду.

Художники-реставратори Іван Кузик та Олена Карцева відновили вісім картин (п’ять - із фондів музею,  три - зі збірки Почаївського історико - художнього музею). 

Євгенія Рудюк відреставрувала дві картини: невідомого художника «Портрет молодого чоловіка з пірначем» (ХУІІІ ст.) і Каміли Буковскої «Портрет жінки» (1920-і рр.), які представлені в експозиції виставки.

Найбільше реставрованих творів – 48,   на рахунку Вікторії Демків, яка з 2003 року працює в музеї. В експозиції виставки  - великоформатні картини  невідомих авторів «Свята родина в Єрусалимському храмі» (ХУІІІ ст.) та «Батьколюбива римлянка» (ХІХ ст.).  Вони колись були окрасою галерей графських маєтків, а сьогодні є надбаннями тернополян і широкого загалу.

Реставратори Юлія Демкович-Скаковська і Тарас Заяць – випускники Львівської Національної академії мистецтв. Їх творчий здобуток – 26 реставрованих творів. Це ікони з храмів Тернопільщини, картини які надійшли з Коропецького палацу графа Бадені.

До кожного експонату  додані інформаційні банери,  які розповідають про хід і послідовність реставраційних робіт,  а також  містять фото картини до початку і в процесі реставрації. Такий наочний матеріал дає можливість глядачу поринути в таємничий світ відновлення живопису. Адже часто відвідувачі музею не мають уявлення, який шлях пройшла картина, перш ніж з’явилася в експозиції музею.

В останні роки музей налагодив  співпрацю з Львівською філією Національного науково-дослідного реставраційного центру України (завідуючий  Тарас Откович). Львівськими реставраторами було проведено ряд реставраційно – консерваційних заходів зі збереження перлини музейної колекції, дерев’яної скульптури  невідомого  автора  «Розп’яття» (Кін. ХУІІ ст.). Пам’ятка була передана  музею Митрополитом УАПЦ  Мефодієм у 2007 р.  Під дією шкідливих факторів: вологи, грибків та шкідників, фігура була суттєво пошкоджена. Законсервована реставраторами скульптура після виставки займе гідне місце у постійній експозиції музею.

Виставка триватиме до 12 березня. Вона буде цікавою всім, хто цікавиться образотворчим мистецтвом, зокрема особливостями його консервації та збереження..

 Ольга Ваврик, заступник директора музею